Piedraudēja ar pistolei līdzīgu priekšmetu un šāva uz suni. Lūdz sākt kriminālvajāšanu par mājas aplaupīšanu (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls. Apsūdzētā kamera.
Ilustratīvs attēls. Apsūdzētā kamera. Foto: Evija Trifanova/LETA

Policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā un lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem vīriešiem par mājas aplaupīšanu Iecavas novadā, kas pastrādāta maijā, piedraudot ar pistolei līdzīgiem priekšmetiem un šaujot uz suni, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Laupīšana pastrādāta 16. maijā, un pēc pāris dienām likumsargi, veicot kriminālprocesuālās darbības un meklēšanas pasākumus, aizturēja 1979. un 1992. gadā dzimušus vīriešus. Viņiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šomēnes lieta nodota Bauskas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas par laupīšanu un 253. panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt.

Par laupīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt otrs pants paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka 16. maijā Iecavas novadā divi vīrieši iegāja privātmājā un, piedraudot ar pistolei līdzīgiem priekšmetiem, nolaupīja mobilos tālruņus, zeltlietas un pagalmā esošo automašīnu "Nissan Navara".

Kalniņa stāstīja, ka laupītāji savas sejas bija aizseguši ar maskām, iegāja kādā privātmājā, un, piedraudot ar pistolei līdzīgiem priekšmetiem, pieprasīja naudu. Mājā tobrīd atradās arī suns, kurš mēģināja iespējamiem laupītājiem uzbrukt, tāpēc viņa virzienā tika raidīts šāviens, dzīvnieku neievainojot.

Pēc tam bruņotie vīrieši nolaupīja zeltlietas, mobilos tālruņus un, iekāpuši mājas pagalmā esošajā automašīnā "Nissan Navara", devās Rīgas virzienā. Pēc notikuma, apsekojot apkārtni, mobilie tālruņi tika atrasti aptuveni 200 metrus no mājām, bet automašīna tika atrasta nodegusi Baldones novada mežā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu