O 27.10.2020.

Epidemioloģe komentē Covid-19 izplatību Daugavpilī

"Covid-19" analīžu paraugi mēģenēs "E.Gulbja laboratorijā".

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Lai arī pēdējā laikā ir audzis atklāto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits Daugavpilī, situācija pilsētā ir mierīga, taču cilvēkiem joprojām jāievēro piesardzības pasākumi, otrdien preses konferencē pilsētas domē pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vecākā epidemioloģe Daugavpilī Nonna Vološčuka.

Pēc viņas paustā, saslimšanas gadījumu skaita pieaugums rudenī bija prognozējams. Vasarā tas nav bijis liels, taču augustā pilsētā esot bijis daudz viesu, arī daugavpilieši devās ceļojumos uz ārzemēm, kas veicināja slimības izplatīšanos.

Vološčuka stāstīja, ka liela daļa saslimšanas gadījumu saistīta tieši ar atbraucējiem no ārzemēm, un visbiežāk sasirgšana ar Covid-19 konstatēta tiem, kas bijuši Ukrainā, Krievijā un Lielbritānijā. Ir arī cilvēki, kas kontaktējušies ar saslimušajiem, taču daļai infekcijas avots tā arī nav atklāts.

"Situācija pilsētā ir mierīga. Iestādes ir gatavas strādāt Covid-19 apstākļos, visa informācija nodota gan skolām, gan ārstniecības iestādēm," apgalvoja SPKC pārstāve, aicinot joprojām ievērot divu metru distanci starp personām, personīgo higiēnu un sekot līdzi savam veselīgam stāvoklim.

Pēc Vološčukas teiktā, pašlaik Daugavpilī ir tikai vienas skolas divas klases, kas atrodas karantīnā.

Jau ziņots, ka pēc skolotājas saslimšanas ar Covid-19 karantīna noteikta divām Daugavpils 3.vidusskolas klasēm, bet attālināti kādu laiku mācīsies vēl divas klases.

Direktors stāstīja, ka par saslimšanu iestādē uzzinājuši aizvadītajās brīvdienās. Skola pilnībā izpildījusi SPKC norādījumus. Pašlaik karantīnā ir divas klases - 1. un 2. -, jo sasirgusī skolotāja tajās vadījusi mācību stundas. Skolēniem tiek nodrošinātas attālinātās mācības.

No mājām mācās vēl divas pirmās klases, jo viena no viņu skolotājām atzīta par kontaktpersonu, stāstīja direktors. Līdz ar to visi skolas pirmklasnieki pašlaik mācās attālināti.

Saskaņā ar SPKC datiem, pašlaik Daugavpilī ir 24 ar Covid-19 inficētie.