S, 26.11.2022.

Svaresa mēģinājums iegūt Itālijas pasi nonācis policijas redzeslokā

LETA/DPA
Svaresa mēģinājums iegūt Itālijas pasi nonācis policijas redzeslokā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Urugvajas futbola izlases zvaigznes mēģinājums tikt pie Itālijas pases nonācis policijas redzeslokā, kas apgalvo, ka valodas eksāmenā konstatēti būtiski pārkāpumi.

(Pievienota 6.-7.rindkopa.)

Jau iepriekš ziņots, ka jaunais "Barcelona" treneris Ronalds Kūmans informējis Svaresu par to, ka futbolistam speciālista spēles stilā nebūs vieta, kā rezultātā viņš droši var izskatīt citu komandu piedāvājumus.

Urugvajietis pēdējā laikā tika saistīts ar Itālijas čempionvienību Turīnas "Juventus", bet, lai pievienotos klubam, futbolistam ir jāiegūst Eiropas savienības pase. "Juventus" šajā starpsezonā jau piesaistīja divus spēlētājus, kuri nav dzimuši Eiropā, kas nozīmē, ka transfēra loga limits jau ir izpildīts.

Svaresa sievai ir Itālijas pase, jo viņas tēvs savulaik emigrēja no Eiropas dienvidiem, bet Urugvajas izlases zvaigznei Perudžas pilsētas Ārzemnieku universitātē bija jāliek itāļu valodas eksāmens. Tikai pēc tam viņš var kandidēt uz Itālijas pasi.

"Izmeklēšanas rezultāti liecina, ka testa jautājumi ar kandidātu jau tika apspriesti iepriekš, kā arī gala vērtējums ielikts vēl pirms eksāmena norises," otrdien vēstīja Perudžas pilsētas policijas paziņojums. 

Tāpat policija konkrētajā augstskolā konfiscējusi vairākus dokumentus un vēlāk arī publiskoja sarunas ierakstu starp augstskolas amatpersonām.

"Viņam tas ir jānoliek (eksāmens). Ar desmit miljonu eiro algu sezonā nevari teikt, ka izgāzies, jo nespēji iegūt B1 līmeni itāļu valodā," vēsta ierakstītā saruna starp skolas amatpersonām.

Svaress eksāmenu kārtoja ceturtdien, bet tiklīdz paklīda baumas par negodprātīgu rīcību, "Juventus" atsauca darījumu. 

Šī iemesla dēļ par Svaresa nākamo darba vietu tiek saukta Madrides "Atletico", kuru pametis Alvaro Morata. Šis futbolists karjeru nolēmis turpināt tieši "Juventus".

Policija arī norādīja, ka šajā lietā apsūdzības tiks virzītas pret augstskolas rektoru un ģenerāldirektoru, kuri ir atbildīgi par krāpniecību un slepenu dokumentu atklāšanu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu