C, 11.08.2022.

Kamēr autovadītājs maina riepu, zagļi apzog automašīnas salonu

LETA
Kamēr autovadītājs maina riepu, zagļi apzog automašīnas salonu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Riepa; ilustratīvs foto.
Riepa; ilustratīvs foto. Foto: Ieva Čīka/LETA

Aizvadītajā diennaktī Amatas novada Drabešu pagastā apzagts autovadītājs, un zādzība pastrādāta laikā, kamēr viņš mainīja savas automašīnas riepu, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

Otrdien ap plkst.16.30 VP saņemta informācija, ka Drabešu pagastā uz autoceļa Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža no automašīnas salona izzagta vīriešu rokas somiņa un dokumenti. Noskaidrots, ka vīrietis braucis pa autoceļu un pamanījis, ka viņa automašīnai ir bojāta riepa. Vadītājs apturējis automašīnu un pārliecinājies, ka riepa ir tukša un sācis to mainīt pret rezerves riepu. Pēc riepas nomaiņas vīrietis iesēdies atpakaļ automašīnā, taču konstatējis, ka automašīnas salonā nav viņa personīgo mantu - ne somiņas ne dokumentu.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess par zādzību no automašīnas un notiek izmeklēšana.

"Zagļi ir izstrādājuši viltīgu shēmu, kā īstenot šāda veida nelikumīgās darbības. Sākumā zaglis novēro cilvēkus - pircējus pie bankām, lielveikaliem, novērtē, vai cilvēks pašlaik ir viens un vai ir labi situēts. Noziedznieks vēlāk pārdur nolūkotā autovadītāja transportlīdzekļa riepu - visbiežāk aizmugurējo riepu vadītāja pusē," aprakstīja Vaskāne.

Šādi zagļi rīkojas, lai no ceļa nomales puses nemanāmi varētu veikt zādzību. Tad noziedznieki seko vadītājam un, kad viņš ir pamanījis automašīnas bojājumus un mēģina tos novērst, apzog salonu.

VP uzsver, ka zagļi rīkojas tik veikli un uzmanīgi, ka nereti autovadītājs sākumā pat nepamana, ka viņam ir pazudušas personīgās mantas. Taču, kad cietušais atklāj personīgo mantu pazušanu, viņš nereti neiedomājas, ka zādzība varētu būt saistīta ar bojāto riepu. Policija aicina autovadītājus uzmanīties no šādiem gadījumiem.

Policija aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un gadījumos, kad automašīnai ir radušies bojājumi, veicot to novēršanu, neatstāt personīgās mantas bez uzraudzības. Policisti iesaka aizslēgt automašīnas durvis, pat, ja vadītājs atrodas netālu no savas automašīnas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu