S 23.01.2021.

VID konstatējis nelegāla alkohola glabātuvi Rīgā

Ilustratīvs foto

FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas Rīgā konstatējušas nelegāla alkohola glabātuvi, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.

Dienestā norādīja, ka ir sākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros 2020.gada septembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki Rīgā veica piecas kratīšanas - angārā, garāžā, divos transporta līdzekļos un vienas aizdomās turētas personas dzīvesvietā.

Kratīšanu laikā izņemti 2096,5 litri alkohola bez akcīzes markām - degvīns "Blagoff Premium", vīns "El Bonito" un dzirkstošais vīns "Apriori", kā arī skaidra nauda vairāk nekā 16 000 eiro apmērā un 0,5 grami narkotiskās vielas, kas, iespējams, ir kokaīns, bet tā noskaidrošanai nozīmēta ekspertīze. Tāpat izņemti 1250 litri dīzeļdegvielas, automobiļu numurzīmes un citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Gadījumā, ja izņemtie alkoholiskie dzērieni būtu nonākuši brīvā apritē tirgū, valsts budžetā netiktu nomaksāts akcīzes nodoklis 13 651 eiro apmērā.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 221.2 panta trešās daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā. 

Trīs personas atzītas par aizdomās turētām, un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas