C 13.05.2021.

Latvijā atklāts jauns Covid-19 perēklis darbavietā. Šoreiz ražotnē ārpus Rīgas
Papildināts

"E.Gulbja laboratorijā" Brīvības ielā tiek nodrošināta koronavīrusa Covid-19 analīžu veikšana

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Kuldīgā, ražošanas uzņēmumā SIA "Kuldīgas tekstils", vairāk nekā diviem darbiniekiem oficiāli apstiprināta Covid-19 infekcija, atsaucoties uz uzņēmuma sniegto informāciju, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Savukārt saskaņa ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtajiem datiem, Kuldīgas novadā saistībā ar ražošanas uzņēmumu kopumā konstatēti desmit saslimušie.

Kā norādīja Duļbinska, ceturtdienas, 24.septembra, rītā visiem "Kuldīgas tekstils" darbiniekiem veikti Covid-19 testi, kam rezultāti solīti vakarā.

SPKC aģentūrai LETA norādīja, ka, atklājot pirmos inficēšanās gadījumus, tika uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Centrs arī sazinājās ar uzņēmuma vadību, no kā izrietot, tika veikta papildu testēšana arī citiem darbiniekiem.

Izmeklēšanas laikā atklājās, ka vairāki darbinieki, kuriem bija piešķirta darbanespējas lapa elpceļu infekciju simptomu parādīšanās dēļ, jau atradās ģimenes ārstu uzraudzībā. Līdz ar to SPKC sazinājās ar ģimenes ārstiem, lai informētu viņus un mudinātu nozīmēt saslimušajiem Covid-19 analīzes.

Vadoties pēc centrā paustā, viens no saslimušajiem ir kāda darbinieka ģimenes loceklis.

"Kuldīgas tekstila" valdes locekle Jolanta Krūmkalne aģentūrai LETA pavēstīja, ka uzņēmumā ir nodarbināti 110 darbinieku un ceturtdien visi darbinieki, kas bija ieradušies darbā, nodeva analīzes.

"Pēc analīžu rezultātu saņemšanas varēsim domāt, ko darīt tālāk, bet skaidrs, ka Covid-19 vislielākajā mērā iespaidos uzņēmuma darbību," piebilda Krūmkalne.

3

Vienā ēkā ar SIA "Kuldīgas tekstils" strādā arī SIA "Saules ieleja 3", kas nodrošina ēdināšanas pakalpojumu divām izglītības iestādēm. Pašvaldības vadība vienojusies ar SIA "Saules ieleja 3", ka papildus drošībai arī visiem šī uzņēmuma darbiniekiem šodien veiks Covid-19 testus. Nevienam no šajā uzņēmumā strādājošajiem pašlaik nav šīs slimības simptomu, norādīja pašvaldībā.

Duļbinska uzsvēra, ka abu uzņēmumu darbinieku plūsmas ēkā ir nodalītas, tiek veikti papildu dezinfekcijas un piesardzības pasākumi.

Pašvaldībai zināms, ka arī trīs Kuldīgas pilsētas skolu audzēkņiem noteikts ar Covid-19 inficētas cilvēka kontaktpersonas statuss, tāpēc šie bērni skolu neapmeklē un skolas viņiem nodrošina iespēju mācīties attālināti. Skolas arī seko līdzi aktuālajai informācijai un sazinās ar SPKC.

Ja būs nepieciešams, izglītības iestādēs sadarbībā ar pašvaldību veiks papildu piesardzības pasākumus, sola pašvaldība.

Skolēni un pedagogi, tāpat kā ikviens iedzīvotājs, aicināti sekot līdzi savam veselības stāvoklim, nenākt uz skolu, ja ir kādas Covid-19 infekcijai raksturīgas pazīmes, un saslimšanas gadījumā nekavējoties informēt ģimenes ārstu, uzsvēra pašvaldībā.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, SIA "Kuldīgas tekstils" reģistrēta 1992.gadā, tās vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas uzņēmums "Marback Tricot", bet kā vienīgais patiesais labuma guvējs norādīts Jonass Lorentzons.

Atbilstoši "Firmas.lv" informācijai, pērn uzņēmumā bija nodarbināti 157 darbinieki.

Pagājušajā gadā uzņēmums strādāja ar 1,618 miljonu apgrozījumu un 18 488 eiro peļņu. Uzņēmums pamata ražo produkciju sava īpašnieka - Zviedrijas "Marback Tricot" - vajadzībām.