P 1.03.2021.

Navaļnija rehabilitācija Vācijā ilgs vairākas nedēļas

FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas pagājušajā mēnesī Krievijā tika saindēts ar ķīmisko ieroci "Novičok", paliks Vācijā līdz rehabilitācijas kursa beigām, kas varētu ilgt vairākas nedēļas, pavēstījusi Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

"Tagad, dabīgi, Alekseja atlabšanas process ilgs vēl labu laiku. Viņš pagaidām paliek Vācijā, lai turpinātu rehabilitācijas kursu. Tas acīmredzami nebūs pāris dienu jautājums un, šķiet, arī ne pāris nedēļu jautājums," vietnes "YouTube" kanālā "Navaļnij. Live" sacīja Jarmiša.

Tiesu izpildītāji uzlikuši arestu Navaļnija Maskavas dzīvoklim, ceturtdien tviterī pavēstīja Jarmiša.

Tas esot saistīts ar uzņēmuma "Moskovskij škoļņik" prasību, kas 2019.gadā vērsies tiesā saistībā ar kādu Navaļnija Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) video.

"27. augustā, tas ir nedēļu pēc Navaļnija saindēšanas, tiesu izpildītāji paziņoja, ka tiek aizliegtas reģistrācijas darbības attiecība uz viņa dzīvokļa daļu [Maskavas rajonā] Marinā. Tas nozīmē, ka dzīvokli nav iespējams pārdot, uzdāvināt vai ieķīlāt. Arī Alekseja konti arestēti," norādīja Jarmiša.

Navaļnijam 20. augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22. augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2. septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Otrdien Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas