Sv 9.05.2021.

Bankas kļūdainas informācijas dēļ gleznotāja paliek 15 000 eiro parādā valstij

Nauda. Ilustratīvs foto.

FOTO: Pixabay

Gleznotāja Ineta Freidenfelde pēc darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem bankas juristu sniegtās maldinošās informācijas dēļ, pašai to nezinot, ir palikusi valstij parādā krietnu nodokļu parāda summu – 15 000 eiro, vēsta raidījums "4. studija".

Māksliniece Ineta Freidenfelde 2002. gadā saņēma dāvinājumā zemes gabalu Mārupē, kuru viņa pēc pieciem gadiem ieķīlāja, lai paņemtu kredītu un uzceltu savu māju. 

Vēlāk zeme tika pārdota, un, pārdodot zemi, banka apgalvoja, ka kredītprocenti, kuri ir maksāti padsmit gadus, ir attaisnotie izdevumi.

"Nomaksāju starpību – gandrīz 4000 eiro (..) Pagāja pusgads, saņēmu zvanu no nezināma numura – ziniet, jums ir milzīgs nodokļu parāds," stāstīja māksliniece.

5

Kredītu izsniegušās bankas juristi sievieti bija maldinājuši, stāstot, ka par māju kredītprocentos maksātā summa uzskatāma par attaisnotiem izdevumiem, kas attiecināmi uz zemes gabala pārdošanas darījumu.

Valsts ieņēmumu dienests solīja, ka dienests varētu piedāvāt izmaiņas Inetas parāda nomaksas grafikā un pārskatīt ikmēneša maksājumu summu, lai palīdzētu tikt galā ar nepatīkamo situāciju.