Ar Covid-19 inficējies RSU tehniskais darbinieks

LETA
Rīgas Stradiņa universitātes logo.
Rīgas Stradiņa universitātes logo. Foto: Zane Bitere/LETA

Saslimšana ar Covid-19 aizvadītajā nedēļā konstatēta kādam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) tehniskajiem darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja universitātes mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Viņa minēja, ka RSU esot zināms par pozitīvu rezultātu aizvadītās nedēļas sākumā veiktam testam vienam no augstskolas tehniskajiem darbiniekiem, kuram bijusi saskarsme ar limitētu kolēģu loku, turklāt īslaicīga.

Tika uzsvērts, ka augstskola ir veikusi visus piesardzības pasākumus atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumiem.

Vaicāta, vai konstatētais gadījums nav ietekmējis studiju procesu, Gediņa atbildēja noraidoši, uzsverot, ka RSU šo akadēmisko gadu uzsāka attālināti tiešsaistes režīmā. Klātienes studijas notiek vien sociālo zinātņu programmu pirmkursniekiem, turklāt līdz 20% no studiju kursiem.

Studijas augstskolā no 5.oktobra paredzētas kombinētā formā - attālināti un arī klātienē.

Vienlaikus Gediņa atzīmēja, ka RSU ir izstrādājusi stingrus noteikumus, kas jāievēro gan studentiem, gan akadēmiskajam personālam un augstskolas administrācijai infekcijas izplatības ierobežošanai. RSU darba grupa saistība ar Covid-19 izplatību arī ir izstrādājusi detalizētu rīcības plānu dažādām situācijām, kad ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19. 

Aizvadītajā piektdienā ziņots, ka Covid-19 gadījumi līdz šim konstatēti kopumā 12 mācību iestādēs, no kurām septiņas ir skolas, trīs - bērnudārzi un divas universitātes.

Minētajās septiņās skolās, pēc Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) paustā, līdz šim atklāti 14 Covid-19 gadījumi, kamēr trijās pirmsskolas izglītības iestādēs - trīs. Tikmēr ar divām universitātēm ir saistīti kopumā četri Covid-19 gadījumi.

Ir divas skolas, kur atklāts vairāk nekā viens inficēšanās gadījums, kamēr atlikušajās piecās katrā reģistrēts viens gadījums.

SPKC darbs turpinās visās mācību iestādēs. Vienlaikus tiek strādāts ar kontaktpersonām, kuru kopskaits, tostarp ieskaitot ar mācību iestādēm saistītos gadījumus, patlaban sasniedzis aptuveni 800 iedzīvotāju. Centrā vēstī, ka šis rādītājs ir pietuvojies Covid-19 izplatības augstākajam punktam, kas tika reģistrēts pavasarī. Toreiz SPKC sarakstā bija vairāk nekā tūkstoš kontaktpersonu.

Tomēr, kā atgādina SPKC, kontaktpersonas statuss nenozīmē, ka persona noteikti saslims ar Covid-19.

Vadoties pēc SPKC epidemiologu paustā, ir gadījumi, kad no saslimušajiem tiek saņemta informācija par to, ka viņi pēc simptomu parādīšanās turpina iet uz darbu, neierobežo savu sadzīvi un apmeklē vai rīko sociālus pasākumus.

Vienlaikus, eksperti norāda, ka vieglas iesnas pašas par sevi nav vadošais Covid-19 simptoms. Šajā gadījumā jāvērtē epidemioloģija - citu faktoru starpā ņemot vērā, piemēram, vai ir bijis kontakts ar ārzemniekiem un vai attiecīgajā laika periodā ir ceļots.

Ik pa laikam gan ir gadījumi, kad cilvēki inficējušies bez minēto faktoru ietekmes, tomēr, kā skaidro SPKC, Covid-19 izplatība joprojām tiek kontrolēta, kas nozīmē, ka, neskatoties uz atsevišķiem gadījumiem, inficēšanās iespēja, piemēram, braucot sabiedriskajā transportā, nav būtiska.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu