C 22.10.2020.

Uz Baltkrievijas robežas konstatē ievērojamu nelegālo cigarešu kravu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzi, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa 318 280 cigarešu jeb 15 914 paciņu kontrabandu, informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienu vagonos ar kokskaidu granulu, šķeldas un graudu kravām, naftas produktu cisternu noliešanas lūkās, kā arī kravas transporta līdzekļa kabīnē zem apšuvuma.

Svētdien, 27. septembrī, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētām precēm vilciena vagonā ar kokskaidu granulu kravu. Veicot kontroli kopā ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem, kravā tika konstatēti iepakojumi ar cigaretēm. Vagonā bija noslēpti 48 000 cigarešu jeb 2400 paciņas "NZ" un "Minsk".

Savukārt piektdien, 25. septembrī, Indras MKP amatpersonas vilciena sastāva skenēšanas rezultātā atklāja divos vagonos ar kokskaidu granulu kravu noslēptus iepakojumus ar cigaretēm. Tajos tika konstatētas 99 880 cigaretes jeb 4994 paciņas "Premjer".

Arī Silenes MKP amatpersonas 25. septembrī skenēšanas attēlu analīzes rezultātā novērsa cigarešu kontrabandu, atklājot cigarešu slēptuvi no Baltkrievijas iebraukušas kravas automašīnas kabīnē. Zem transportlīdzekļa salona apšuvuma bija paslēptas kopumā 2520 paciņas dažādu marku cigarešu - "Minsk", "Winston", "Kent" un "Pall Mall" ar Baltkrievijas akcīzes markām un bez akcīzes markām. Kontroles rezultātā tika izņemtas 50 400 cigaretes.

Ceturtdien, 24.septembrī, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenējuma attēlu analīzi, Indras MKP muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar kokskaidu granulām. Muitas fiziskās kontroles laikā sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem tika konstatēts, ka kravā ir noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemti 50 000 cigarešu jeb 2500 paciņas "Premjer".

Savukārt 23. septembrī Indras MKP sadarbībā ar Valsts robežsardzi un kontrolē piedaloties arī muitas kinologam kravas vilciena sastāva trīs vagonos tika atklātas zem šķeldas slāņa slēptās cigaretes. Kopā izņemti 40 000 cigarešu "NZ" jeb 2000 paciņas. Tajā pašā dienā cita vilciena sastāva skenēšanas rezultātā vagonā ar kviešiem tika konstatētas no muitas kontroles slēptas cigaretes - 30 000 cigarešu "Premjer" jeb 1500 paciņas.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 51 000 eiro.

Par konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem saskaņā ar Muitas likuma 29. panta 13. daļu uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.