T 21.10.2020.

Pucens neredz pamatu attālinātu Saeimas sēžu rīkošanai

Saeimas deputāts Ēriks Pucens Saeimas sēdes laikā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Nav pamata lēmumam par attālinātām Saeimas sēdēm, un situācija valstī prasa diskusiju kvalitātes nodrošināšanu, kas tiek "nozagta" attālinātu sēžu režīmā, uzskata "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Deputātu darba vieta ir Saeima, par Pucena pausto aģentūru LETA informēja partijā. ""KPV LV" Saeimas frakcija nekad nav slēpusi, ka tās ieskatos sēdēm ir jānotiek klātienē. Arī pavasara sesijā mēs bieži redzējām tehniskas problēmas, kas būtiski pasliktināja likumprojektu apspriešanas iespējas un kvalitāti," norādīja Pucens.

Politiķis uzskata, ka šāds režīms nenodrošina caurskatāmību, cik daudz un vai deputāti seko apzinīgi līdzi sēdēm, vai arī notiek tikai darba imitācija.

"Turklāt dedzība, ar kādu tiek atbalstīts ierosinājums, rada bažas, vai netiek bruģēts ceļš, lai vienkāršāk un "paklausīgāk" pieņemtu strīdīgus jautājumus," uzsver Pucens.

Partijai nav skaidrs, ar ko šajā situācijā darbs skolās un pirmsskolas iestādēs vai publisku pasākumu apmeklēšana epidemioloģiskajā situācijā atšķiras no Saeimas sēdes darba, uzsver "KPV LV" frakcijas vadītāja vietnieks. E-Saeimas instrumentam būtu jāpaliek kā alternatīvai kritiskā situācijā, piebilst Pucens.

Kā ziņots, ierasts, ka attālināto Saeimas sēžu laikā liela daļa no deputātiem pulcējas vairākās zālēs Saeimas ēkās.

Ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas iespēju robežās strādāt attālināti, parlaments ceturtdien, 1. oktobrī, atsāks darbu e-Saeimas platformā, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas sekretārs Andrejs Klementejs (S).

Saeimas Prezidijs šodien vienojās, ka tuvākā parlamenta sēde notiks daļēji attālināti, frakcijām strādājot atsevišķās telpās, kā tas noticis ārkārtējās situācijas laikā.

Tāpat Prezidijs lēmis lūgt Veselības ministrijai un Slimību profilakses un kontroles centram rekomendēt parlamentam, kā Saeimai esošajos Covid-19 apstākļos strādāt turpmāk.

Klementjevs pastāstīja, ka plānots, ka žurnālisti varēs ierasties Jēkaba ielā 11, taču nevarēs atrasties Saeimas sēžu zālē, kur strādās divas parlamenta frakcijas.

Saeima uz pirmo sēdi klātienē pēc ilgāka pārtraukuma Covid-19 ierobežojumu dēļ sanāca septembra sākumā.