Pk 23.10.2020.

"Sieva kliedza, ka māja sabrukusi!" Viļānos, ietriekdamies ēkā, traģiski bojā gājis jauns vīrietis

FOTO: Facebook/@sadursme

Traģiska avārija Viļānos laupījusi kāda 35 gadus veca vīrieša dzīvību un daļēji sagrāva kādas ģimenes māju, vēsta raidījums "Degpunktā".

Bez desmit minūtēm četros naktī Viļānu centrā, Rīgas ielā atskanējis troksnis, kas pamodinājis vai visus tuvējā apkaimē dzīvojošos ļaudis.

"Gulēju. Troksnis. Sitiens. Viss. Attapos, sieva kliedza, ka notikusi avārija, ka māja sagāzta," stāsta mājas saimnieks Dmitrijs.

Saprotot, ka kāds automobilis burtiski iebraucis Dmitrija ģimenes mājvietā, vīrs uzmetis mugurā pirmo, kas pagadījies pa rokai un steidzies ārā, kur ieraudzījis šaušalīgu ainu – no ielas puses zem viņa verandas drupām bijis redzams līdz nepazīšanai samīcīta auto fragments. Turpat netālu stāvējis kāds BMW, un tā šoferis jau centies palīdzēt avarējušā auto pilotam.

"Viņš izvilka viņu no mašīnas un nolika tur uz ceļa. Pie samaņas viņš noteikti nebija, bet vēl bija dzīvs. Tad atbrauca ātrie un secināja, ka viņš jau ir miris," stāsta Dmitrijs.

Kā atklāj mājas saimnieks, pēc sarunas ar BMW vadītāju turpat nelaimes vietā varēja noprast, ka šai traģēdijai ir pavisam banāls iemesls – ielu sacīkstes.

Gan pats mājas saimnieks, gan kaimiņi pazinuši bojāgājušo. Tas ir kāds vietējais iedzīvotājs, kurš strādājis auto rezerves daļu veikalā. Iepriekš gan vīrietis nav iemantojis slavu, kā neprātīgs braucējs. Taču vietējie piefiksējuši, ka likumsargi pēc avārijas no sasistā spēkrata paņēmuši vairākas alkohola pudeles. Iespējams, pilotam papildus drosmi radījis grādīgo apreibums.

Mājas saimnieks domā, ka šajā situācijā viņu un ģimeni paglābusi vien veiksmīgs sakritība, jo sasistais automobilis apstājies burtiski pāris metru attālumā no gultām, kurās tobrīd gulējuši cilvēki.

Šobrīd Dmitrijam priekšā garš un piņķerīgs process ar apdrošinātājiem, būvniekiem un ekspertiem, lai saprastu, kādā stāvoklī pēc trieciena ir ēka, un vai to vispār varēs atjaunot.

Savukārt Valsts policijas izmeklētājiem kriminālprocesa laikā būs precīzi jānosaka, kas vainojams notikušajā un tad, visticamāk, šis kriminālprocess jāizbeidz, jo domājams, izrādīsies, ka pats vaininieks gājis bojā.

Video: "Degpunktā" sižets