Sv 9.05.2021.

Covid-19 ⟩ Vēl divās mācību iestādēs uz laiku pāriet uz attālinātājam mācībām

Tukša mācību klase. Ilustratīvs foto.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Covid-19 uzliesmojumu dēļ uz laiku uz attālinātām mācībām pāries Valmieras tehnikumā un visas klases Viduskurzemes pamatskolā-attīstības centrā.

Valmieras tehnikums Covid-19 uzliesmojuma dēļ no pirmdienas, 5. oktobra, pilnā apmērā pāries uz attālinātajām mācībām, aģentūrai LETA pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Kristīne Melece. 

Viņa pastāstīja, ka iepriekš Valmieras tehnikumā bija konstatēts viens Covid-19 inficēšanās gadījums skolēnam. Pēc tā 2. oktobrī tika veikti testi visiem pedagogiem un administrācijas darbiniekiem. Izglītības iestāde 3. oktobrī saņēmusi informāciju, ka desmit testētie inficēti ar Covid-19. 

Informācija Valmieras tehnikuma mājaslapā liecina, ka, sākot ar 5. oktobri, izglītības iestāde pāriet uz C modeļa mācībām, kas nozīmē attālinātās mācības pilnā apmērā. Ja netiks saņemti citi norādījumi no Slimību profilakses un kontroles centra, tad sākotnēji šādā režīmā izglītības iestāde plāno strādāt līdz 18. oktobrim. Līdz šim datumam atcelti visi izglītības iestādē plānotie pasākumi.

Kopskaitā inficētās personas, kuras saistītas ar izglītības iestādi, ir 14. No visiem inficētajiem astoņām personām slimība norit bez simptomiem.

3

Izglītojamajiem, kuri atrodas prakses vietās, obligāti veic Covid-19 testu. Negatīva testa gadījumā izglītojamajiem, saskaņojot ar izglītības iestādi un darba devēju, atļauts turpināt praksi.

Kā liecina informācija tehnikuma mājaslapā, dienesta viesnīcā dzīvojošajiem izglītojamajiem atļauts paņemt nepieciešamos mācību līdzekļus. Savukārt dzīvošana dienesta viesnīcā izglītojamajiem pieļaujama, uzrādot negatīvu Covid-19 testu, kas datēts ne agrāk kā ar 2. oktobri.

Ja darbinieki nav noteikti kā inficēto kontaktpersonas, darbu drīkst veikt atrodoties izglītības iestādē. Inficētos un to kontaktpersonas nosaka SPKC, sazinoties ar katru personīgi.

Valmieras tehnikums aicina visus izglītības iestādē izglītojamos veikt Codi-19 pārbaudes.

Arī Kuldīgā Covid-19 uzliesmojuma dēļ no pirmdienas, 5. oktobra, attālināti mācīsies visas klases Viduskurzemes pamatskolā-attīstības centrā, aģentūrai LETA pastāstīja Kuldīgas pilsētas pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska. 

Savukārt pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" divām grupām noteikta karantīna, jo saslimusi viena skolotāja.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī Kuldīgā reģistrēti seši jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, kopā inficēto skaitam sasniedzot 91.

Kuldīgā pašizolācijā ir viena Kuldīgas Centra vidusskolas klase, visi Kuldīgas 2. vidusskolas skolēni un skolotāji un četras klases V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā. 

3

Pa vienai grupai karantīnā ir pirmsskolas izglītības iestādēs "Cīrulītis" un "Ābelīte".

LETA jau ziņoja, ka piektdien Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums visa Kuldīgas novada teritorijā gan bērniem, gan pieaugušajiem līdz 14. oktobrim atcelt amatiermākslas, sporta kolektīvu kontaktnodarbības (komandu sporta spēles) un brīvā laika nodarbības ar pulcēšanos telpās, iespēju robežās nodrošinot to norisi attālināti.

Kā ziņots, pēdējās diennakts laikā Kuldīgas reģistrēti seši jauni Covid-19 gadījumi, bet patlaban kopumā pašvaldības teritorijā mīt 91 aktīvs Covid-19 slimnieks, liecina Slimību profilakses un kontroles centra jaunākie dati.