Šogad palielinājies zādzību, bet nedaudz samazinājies laupīšanu skaits

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bākugunis
Bākugunis Foto: Evija Trifanova/LETA

Šogad astoņos mēnešos Latvijā palielinājies zādzību, bet nedaudz samazinājies laupīšanu skaits, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Šogad astoņos mēnešos reģistrētas kopumā 4564 zādzības, kas ir par 89 noziegumiem vairāk nekā pērn. 3265 zādzības pastrādātas, iekļūstot transportlīdzeklī vai telpās.

Zādzības joprojām ir Latvijā izplatītākais noziedzīgais nodarījums. Pamatā tās tiek izdarītas no mājokļiem, tirdzniecības objektiem, dažāda veida glabātavām un transportlīdzekļiem.

Tāpat šogad VP reģistrētas 296 laupīšanas, kas ir par 30 noziegumiem mazāk nekā pērn astoņos mēnešos. Septiņas laupīšanas notikušas, lietojot šaujamieročus, vai arī tās bijušas saistītas ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu un izraisījušas citas smagas sekas.

Laupīšanas joprojām pārsvarā tiek izdarītas uz ielas, piedraudot ar vardarbību, atsevišķos gadījumos izsakot draudus ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu, cietušajiem nolaupot personīgās mantas.

Atskaites periodā konstatēts, ka laupīšanas izdarītas arī mājokļos, tirdzniecības objektos, kā arī netālu no spēļu zālēm un naktsklubiem. Retāk tiek konstatēti gadījumi, kad minētā veida noziegumi vērsti pret konkrētu personu ar iepriekšēju nodomu un sagatavošanos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu