P 23.11.2020.

Valdība informē par rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pie Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja, sagaidot Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Šodien plkst. 12 notika Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sasauktā valdības ārkārtas sēde, lai lemtu par nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Video: Valdība informē par piesardzības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai

Kariņš svētdien mikroblogošanas vietnē "Twitter" rakstīja, ka valdības ārkārtas sēdē tiks uzklausīts ekspertu ziņojums par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un lemts par nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem vīrusa izplatības ierobežošanai.

Veselības ministrija (VM) rosinās valdībai noteikt obligātu sejas aizsegu lietošanu sabiedriskajā transportā, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Šāda prasība jau bija spēkā vasaras sākumā.

"Ekspertu ieskatā šis būtu pirmais veicamais Covid-19 ierobežošanas pasākums, tāpēc šāds priekšlikums tiks virzīts izskatīšanai valdībā. Man ir aicinājums iedzīvotājiem jau tagad brīvdienās iegādāties vai šūt sev aizsargmaskas," sacīja Viņķele.

Ministre skaidroja, ka ierobežojumu ieviešana tiek vērtēta ļoti rūpīgi un VM centīsies virzīties uz priekšu ar jauniem ierobežojumiem tik lēniem soļiem, cik vien tas būs iespējams.

"Mūsu mērķis ir pēc iespējas ilgāk saglabāt klātienes mācību procesu skolās, tāpēc ar jauniem ierobežojumiem nesteigsimies," skaidroja Viņķele.

2

Viņa uzsvēra, ka neizskaidrojamo inficēšanās gadījumu skaits liek kļūt piesardzīgiem, taču pagaidām nav pamata ieviest kādus jaunus pulcēšanās vai darba laika ierobežojumus visas valsts mērogā.

"Pagaidām šādi ierobežojumi ieviesti lokālajās Covid-19 uzliesmojuma vietās. Ceram, ka, cik vien ilgi būs iespējams, šādi ierobežojumi visas valsts mērogā nebūs nepieciešami," piebilda Viņķele.

Latvijā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) datiem svētdien bija 26,3.

Aktuālākās ziņas