Covid-19 un slimnīcas ⟩ Ventspils slimnīcas pacients pārvests uz Rīgu. PSKUS nav izveidojusies kāda ārkārtēja situācija

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Informatīvas norādes Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.
Informatīvas norādes Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Foto: Evija Trifanova/LETA

SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" Ventspilī patlaban ar Covid-19 infekciju ārstējas trīs pacienti, bet viens pacients pārvests uz Rīgu, aģentūru slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Grinberga.

Visiem inficētajiem pacientiem slimības gaita vērtējama kā vidēji smaga. Ārstēšana tiek nodrošināta slimnīcas Infekcijas slimību nodaļā, speciāli piemērotās palātās, ievērojot visus drošības ierobežojumus un piesardzības pasākumus. 

"Informējam, ka inficētie pacienti ir pilnībā izolēti no pārējiem slimnīcas pacientiem un slimnīca strādā ierastā režīmā, nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumus pilnā apmērā," uzsvēra Grinberga.

Viņa norādīja, ka "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" ir veikusi visus nepieciešamos, kā arī papildu drošības pasākumus attiecībā uz slimnīcas darbinieku un pacientu atrašanos un pārvietošanos slimnīcā, tādēļ arī pacienti tiek aicināti būt atbildīgiem un ievērot drošības pasākumus, lai pasargātu sevi un arī apkārtējos cilvēkus no vīrusa izplatības.

Slimnīcas vadība atgādina, ka slimnīcā joprojām sejas masku lietošana ir obligāta prasība un visās slimnīcas nodaļās ir iespēja izmantot dezinfekcijas līdzekļus rokām.

Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem līdz 5. oktobra plkst. 10, Kurzemē augstākā Covid-19 izplatība reģistrēta Kuldīgā, kur ir 92 aktīvi saslimšanas gadījumi, Aizputē -27 un Talsos - 16. Dažos citos novados saslimšanas gadījumu skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu, tādēļ netiek konkretizēts.

Savukārt Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) nav izveidojusies kāda ārkārtēja situācija Covid-19 dēļ, paziņojumā masu medijiem uzsver ārstniecības iestādes pārstāve Janita Veinberga.

Kāds slimnīcas darbinieks sociālajos tīklos bija ierakstījis: "Skatoties uz šodien stacionārā notiekošo, saprotam, pirmais vilnis bija ziediņi."

Tas radījis pastiprinātu sabiedrības interesi, vai slimnīcā ir vērojams pastiprināts saslimušo pieplūdums vai kādi īpaši smagi saslimšanas gadījumi.

Veinberga uzsvēra, ka "patiesībā slimnīcā nekas ārkārtējs šobrīd nav noticis". Slimnīca strādājot atbilstoši apstākļiem un visiem pacientiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība - kā akūti, tā plānveida.

"Nekas ārkārtējs slimnīcā šobrīd nav noticis un tās darbs šobrīd nav traucēts," pauda slimnīcas pārstāve.

Slimnīcas pārstāve informēja, ka slimnīcā pēdējā laikā teju katru dienu nonāk kāds pacients, kurš ir inficēts ar Covid-19, tomēr tā nav ārkārtas situācija. Vienlaikus ir ieviesti atbilstoši rīcības algoritmi, kurus ievērojot iespējams slimnīcas darbu turpināt.

Negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ierašanās slimnīcā, ir nepieciešams, ja ir plānota operācija vai ķirurģiska, invazīva manipulācija stacionārā vai dienas stacionārā, kā arī fibrogastroskopija.

Testi netiek prasīti, dodoties uz vizīti pie ārsta vai uz radioloģisko izmeklējumu, skaidroja Veinberga. Savukārt nosūtījumu uz testu izsniedz ģimenes ārsts, tomēr ir pacienti, kuri dažādu iemeslu dēļ ierodas bez testa rezultātiem.

Šādā gadījumā testu veic slimnīcā uz vietas, pacientu, atbildes gaidīšanas laikā izolējot no kopējās pacientu plūsmas. Tāpat ik dienas tiekot veikti no trim līdz pieciem eksprestestiem pacientiem, kuriem palīdzība nepieciešama akūti.

Ņemot vērā inficēšanās skaita pieaugumu valstī, no 1. oktobra slimnīca ir atgriezusies pie dažiem piesardzības pasākumiem, kuri vasaras periodā bija atcelti, piemēram, pie obligātas masku lietošana iekštelpās, pacientu informācijas punktu organizēšanas visos korpusos, kuros ir pacientu plūsmas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu