T 2.12.2020.

Lietuva atsauc savu vēstnieku Baltkrievijā

Aleksandrs Lukašenko

FOTO: AP/Scanpix

Lietuva atsauc savu vēstnieku Baltkrievijā uz konsultācijām, pirmdien paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija, pastiprinoties saspīlējumam starp abām valstīm strīdīgo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ.

Tas notika trīs dienas pēc tam, kad Baltkrievija atsauca savus vēstniekus Lietuvā un Polijā, reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām, kas apsūdzētas vēlēšanu falsifikācijā un cilvēktiesību pārkāpumos.

Lietuva un Polija ir izraisījušas Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko sašutumu, atbalstot protestus pēc 9.augustā rīkotajām prezidenta vēlēšanām, kuros tiek pieprasīta Lukašenko atkāpšanās.

Viļņa ir izpelnījusies sevišķas dusmas ar to, ka devusi patvērumu Baltkrievijas opozīcijas līderei Svetlanai Tihanovskai, kura apgalvo, ka ir uzvarējusi prezdenta vēlēšanās, sakaujot Lukašenko.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs sacīja, ka Lietuva, neraugoties uz vēstnieka atsaukšanu, grib saglabāt ar kaimiņvalsti Baltkrieviju diplomātiskās attiecības vēstnieku līmenī.

Baltkrievija ir aicinājusi Lietuvu un Poliju samazināt savu diplomātu skaitu, kas stacionēti šajā valstī. 

Aktuālākās ziņas