Valmierā lietus kanalizācijas sistēmā noplūdušas 1,5 tonnas dīzeļdegvielas

Lietus ūdeņi. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valmierā no SIA "East-West Transit" dzelzceļa cisternas lietus kanalizācijas sistēmā noplūdušas 1,5 tonnas dīzeļdegvielas, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienests (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Šodien atbildīgie dienesti turpināja darbu, lai likvidētu ceturtdien SIA "East-West Transit" naftas bāzē Valmierā, Mūrmuižas ielā 15B, notikušās dīzeļdegvielas noplūdes sekas.

Kļaveniece skaidroja, ka ceturtdien operatīvi bija izdevies ierobežot piesārņojuma izplatīšanos. Šodien visas dienas garumā turpinājās darbi, lai savāktu izplūdušo dīzeļdegvielu.

Lai arī sākotnējas uzņēmuma aplēses liecināja par ļoti būtisku Valmieras lietus kanalizācijas sistēmā noplūdušās dīzeļdegvielas apjomu, īstenojot pasākumus noplūdušās degvielas savākšanai, kā arī piesārņojuma ierobežošanai, konstatēts, ka lietus kanalizācijas sistēmā noplūdušas 1,5 tonnas dīzeļdegvielas, informēja VVD pārstāve.

Pēc Kļavenieces teiktā, piektdien grāvī, kur atrodas lietus notekūdeņu kolektora izplūde, veikta piesārņotā ūdens izsūkšana, kā arī vakar novietoto naftas produktu absorbējošo bonu nomaiņa. Savukārt SIA "East-West Transit" naftas bāzē joprojām turpinās iekšējās lietus kanalizācijas sistēmas aku tīrīšana. Pabeidzot šos darbus, lietus savākšanas akās tiks ievietotas bonas. Tāpat tuvākajā laikā tiks uzsākta piesārņotās grunts ap dzelzceļa estakādi, kur notika noplūde, noņemšana.

VVD uzdevis uzņēmumam veikt atkārtotu bonu nomaiņu un piesārņotā ūdens atsūknēšanu kolektora izplūdes vietā pirms bonām, atbilstoši piesārņotā ūdens plūsmas režīmam, kā arī nodrošināt piesārņoto bonu un piesārņotā ūdens tālāko apsaimniekošanu atbilstoši vides aizsardzības prasībām. VVD uzraudzībā tiek turpināts darbs, lai likvidētu avārijas sekas, sacīja Kļaveniece.

VVD pārstāve stāstīja, ka Valmieras pilsētas pašvaldība, sazinoties ar komunālo uzņēmumu SIA "Valmieras ūdens", ir noskaidrojusi divas mājsaimniecības, kurās var tikt potenciāli ietekmēta dzeramā ūdens kvalitāte. Pašvaldība sadarbībā ar komunālo uzņēmumu SIA "Valmieras ūdens" sazināsies ar mājsaimniecībā dzīvojošiem iedzīvotājiem par situācijas turpmāko pārvaldību, ja rodas bažas par grodu akās esošā ūdens kvalitāti.

Kā vēstīts, VVD aicina iedzīvotājus ziņot, ja Valmieras pilsētā tiek novērots naftas produktu piesārņojums pilsētas lietus kanalizācijas tīklu izplūdes vietās, zvanot VVD pa telefonu 26 33 88 00.

"East-West Transit" naftas bāzei Valmierā, Mūrmuižas ielā 15b, ir izdota B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja naftas produktu pārkraušanai un uzglabāšanai.

"East West Transit" reģistrēta 1996.gadā un tās pamatkapitāls ir 3,261 miljons eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā tas strādāja ar 163 miljonu eiro apgrozījumu un 950 974 eiro peļņu.

Kā vēsta uzņēmuma mājaslapa, SIA "East-West Transit" ir uzņēmums ar vietējo kapitālu, kas Latvijas degvielas tirgū darbojas kopš 1996.gada. Laika gaitā tika nodibināta sadarbība ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas nafta", un turpmāk "East-West Transit" veic savu darbību zem preču zīmes "Latvijas nafta".

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2018.gada beigās "East West transit" apsaimniekoja 46 degvielas uzpildes staciju tīklu, kas sastāvēja no 44 pilna servisa degvielas uzpildes stacijām un divām automātiskajām degvielas uzpildes stacijām.

Šī gada pirmajā pusgadā Latvijas lielāko degvielas mazumtirgotāju sarakstā "East-West Transit" ierindojās 5.vietā.

"East West transit" 80% daļu pieder Vasiļevskim, bet 20% daļu - Donātam Vaitaitim.

Aktuālākās ziņas