Daugavpili skāris stiprākais lietus pēdējo četru mēnešu laikā

FOTO: Unsplash

Kopš pirmdienas vakara Daugavpilī nokrišņu daudzums sasniedzis 16 milimetrus un lietus turpinās. Tas ir lielākais lietus pilsētā kopš pērkona lietusgāzēm 11.-12.jūnijā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Bagātīgs lietus skāris arī citas vietas Latgalē. Otrdien līdz plkst.8 nokrišņu daudzums Rēzeknē sasniedza desmit milimetrus, savukārt Dagdā, Krāslavas novada Piedrujā un Līvānu novada Rožupē - 13 milimetrus.

Nokrišņu daudzums septembrī un augustā Daugavpilī bija aptuveni 55% no normas, un pēdējais mēnesis, kad nokrišņu summa pilsētā pārsniedza normu, bija šā gada maijs.

Sinoptiķi prognozē, ka ar pārtraukumiem lietus Latgalē turpināsies līdz ceturtdienai. No trešdienas pēcpusdienas līdz ceturtdienas pēcpusdienai spēcīgs lietus gaidāms daudzviet valstī.

Ilgstošais lietus Latgalē saistīts ar mazkustīgu atmosfēras fronti.

Pirmdien un naktī uz otrdienu stiprs lietus no mākoņiem, kas veidojušies siltās jūras ietekmē, bija arī vietām Kurzemē un Vidzemē. Lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Pāvilostā - 18 milimetri, - un tas bija stiprākais lietus Kurzemē pēdējā mēnesī.

Otrdienas saullēktā daudzviet Kurzemē un Zemgalē redzamība miglā samazinājās līdz 100-400 metriem, gaisa temperatūra vietām Kurzemē noslīdēja līdz +1 grādam.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas lielākajā daļā kaut mazliet spīdēs saule, daudzviet Latgalē turpinās līt, dienas pirmajā pusē lietus vēl gaidāms arī vietām citviet Latvijā. Galvenokārt pūtīs lēns ziemeļu vējš, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +8..+13 grādiem.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!