Politiķi skaidro, kādēļ pandēmijas ierobežojumu laikā līksmojuši "Rīgas ballē"

FOTO: Juris Lisovs/TVNET

Melngalvju namā 10. oktobrī piecu gadu jubileju svinēja kultūras notikums "Rīgas balle". Balle pulcēja gandrīz visu sabiedrības krējumu. Nu izdevumam "Privātā Dzīve" politiķi skaidroja, kādēļ ierobežojumu laikā tomēr apmeklējuši tik saviesīgu pasākumu. 

"Rīgas balles" patronese Natālija Tumševica-Ērgle līdz pēdējam bija neziņā, vai smalkais pasākums šogad būs, jo dažas dienas pirms balles veselības ministre Ilze Viņķele jau bija paziņojusi, ka oktobrī dejas vairs nedrīkstēs notikt.

"Biju ļoti satraukta, nervi bija čupā. Dienu pirms pasākuma Rīgas mērs Mārtiņš Staķis savā vēstulē rakstīja, ka mums jāsaprot, vai varam nodrošināt visu drošības noteikumu ievērošanu, un mudināja apsvērt pasākuma nepieciešamību. Tas, ka nedrīkstam balli rīkot, nebija teikts," atklāja Natālija, norādot, ka pasākumā tika domāts par drošības un veselības normu ievērošanu. 

Savu dalību ballē "Privātajai Dzīvei" komentēja Eiroparlamenta deputāts Andris Ameriks.

"Es dejoju tikai ar sievu, citu variantu nebija. Pēc jaunā likuma drīkst dejot tikai ar savas ģimenes locekli vai partneri, ar svešiem - ne. Jā, Rīgas balle bija strīdīgs pasākums, un cilvēki bija satraukušies. Informāciju, ka no 300 balles dalībniekiem kāds būtu saslimis, saņēmis neesmu. Tāpēc skeptiķiem būs jāpataupa kritika nākamajām pasākumam," norādīja deputāts. 

Arī labklājības ministre Petraviča apmeklēja balli kopā ar vīru, uzņēmēju Aleksandru Petraviču, izdevumam skaidrojot, ka "gribas arī svētku brīžus".

"Jābūt piesardzīgam, bet ne tik ļoti, ka nevar no mājas iziet. Es gan nedejoju, bet viesi, to darot, atbilstoši situācijai ievēroja zināmu piesardzību," bilda Petraviča. 

18

"Rīgas balli" atklāja debitantu pirmā deja - polonēze. Šogad debitanti bija skolēni un studenti vecumā no 17 līdz 24 gadiem, kas mācās Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē, Rīgas Stokholmas ekonomikas skolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā, Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, "RISEBA", "ISMA", Rīgas Doma kora skolā, Rīgas 88.vidusskolā, Rīgas Celtniecības koledžā, Rīgas Ķengaraga vidusskolā un Amsterdamas Universitātes koledžā.

Sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu notika labdarības akcija, kuras mērķis ir atbalstīt talantīgos jaunos mūziķus, konkursa "Talants Latvijai" laureātus. Pērn atbalstu saņēma čellists Reinis Rudzītis, šogad visi akcijas laikā savāktie līdzekļi tiks novirzīti Latvijas saksofonistei Zanei Medvedei.

Redaktors iesaka