Pirmoreiz kopš jūlija gaisa temperatūra Latvijā noslīdējusi zem normas

Rudens Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī

FOTO: Zane Bitere / LETA

Oktobra otrajā dekādē vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +6,7 grādi jeb divas grāda desmitdaļas zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Iepriekšējā reize, kad desmit dienu vidējā gaisa temperatūra bija zemāka par klimatisko normu, bija šā gada jūlijā - toreiz visas trīs mēneša dekādes bija vēsākas nekā ierasts.

Augstākā gaisa temperatūra oktobra vidū LVĢMC novērojumu tīklā bija +15,2 grādi mēneša 11 .datumā Daugavpilī, bet minimālā gaisa temperatūra bija -1,6 grādi 17. oktobrī Pāvilostā.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā bija 35,5 milimetri jeb 156% no dekādes normas. Visvairāk nokrišņu - 63,6 milimetri - bija Siguldā, bet vismazāk lija Stendē, kur nokrišņu daudzums nepārsniedza 13,6 milimetrus.

Vidēji Latvijā 6,5 diennaktīs no desmit nokrišņu daudzums bija vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu - astoņas - bija Alūksnē, Gulbenē, Pāvilostā, Priekuļos un Zosēnos, bet vismazāk Kolkā - trīs.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā oktobra otrajā dekādē bija 85% - no 74% Ventspilī līdz 92% Alūksnē.

Visstiprākās vēja brāzmas - 25 metri sekundē - tika novērotas naktī uz 19.oktobri Ventspils ostā.

Jau ziņots, ka oktobra pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +13 grādi jeb 4,3 grādi virs klimatiskās normas.