P 8.03.2021.

Pēc Covid-19 atklāšanas autobusa šoferim vairākus jelgavniekus aicina novērot savu veselību
Papildināts

Covid-19 testa veikšana. Ilustratīvs attēls.

FOTO: SYSPEO/SIPA/scanpix

Pasažieri, kuri no 13. līdz 15. oktobrim braukuši vairākos reģionālajos autobusu maršrutos Jelgavas apkārtnē, aicināti novērot savu veselības stāvokli, jo viena transportlīdzekļa šoferim konstatēts Covid-19, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), informē Jelgavas Pašvaldības operatīvās informācijas centrs.

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, SPKC epidemiologi noskaidrojuši, ka autobusa vadītājs, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13., 14. un 15. oktobrī ir braucis vairākos maršrutos, tostarp veicis Ozolnieku vidusskolas skolēnu nogādāšanu uz mācību iestādi.

Skolēni braukuši maršrutā Brankas-Dalbe-Cenas-Ozolnieki un nogādāti Ozolnieku vidusskolas skolēni uz mācību iestādi.

Tāpat jāuzmanās pasažieriem, kas braukuši maršrutā Jelgavas - Svēte - Bramberģe - Jelgavas plkst. 14.45, Jelgava - Bērze - Jaunbērze plkst.16, Jaunbērze - Jelgava plkst. 17, Jelgava - Kalnciema kombināts plkst. 18.40 un Kalnciema kombināts - Jelgava plkst. 19.40. Autobusu satiksmi šajos maršrutos nodrošina SIA "Migar".

Visiem pasažieriem, kuri minētajos datumos brauca autobusā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli un izlemtu par testa veikšanas nepieciešamību uz Covid-19.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmumā, vienam darbiniekam - autobusa vadītājam ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, un viņš atrodas pašizolācijā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Pašlaik šis ir vienīgais apstiprinātais saslimšanas gadījums SIA "Migar". Uzņēmums esot pieteicis kolektīvo Covid-19 testu veikšanu darbiniekiem, lai izslēgtu jebkādu inficēšanās risku.

Kā uzsvēra uzņēmuma īpašnieces, kompānijas SIA "B-Bus" sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Lazdiņa, pašlaik SIA "Migar" nav konstatēti citi inficēšanas gadījumi. Turklāt autobusa vadītāja darba vieta ir norobežota no pasažieru sēdvietām, lai pasargātu darbinieku no inficēšanās riska. Uzņēmums ir izsniedzis katram darbiniekam roku dezinfekcijas līdzekli un sejas aizsarglīdzekļus. 

Visi transportlīdzekļi katru vakaru tiek tīrīti ar specializētājiem dezinfekcijas līdzekļiem. Uzņēmums aktīvi sazinās un sadarbojas ar SKPC, lai uzņēmumā veiktu papildus veselības drošības pasākumus, tādejādi rūpējoties par darbinieku un pasažieru veselību.