Itālijā arestētās Latvijas mūziķes vecāki advokāta izmaksu dēļ var zaudēt mājas. Lūdz sabiedrības palīdzību

Dženifere Rumpāne

FOTO: publicitātes

Latviešu džeza un populārās mūzikas pianiste, vokāliste, komponiste, aranžētāja un pedagoģe Dženifere Rumpāne vairāk nekā mēnesi atradās Itālijas cietumā. Šobrīd viņa atrodas mājas arestā Romā. Lai segtu ar meitas apcietināšanu saistītās izmaksas, ģimene pat paņēmusi kredītu, taču arī ar to nav gana, tādēļ lūdz sabiedrības atbalstu. 

Dženiferes krustmāte paskaidroja situāciju un atvēra ziedošanas vietni, lūdzot palīdzību segt lielās uzturēšanās izmaksas Romā un advokāta pakalpojumus.

Ziedošanas vietnē norādīts, ka nepieciešams savākt septiņus tūkstošus ASV dolāru. 

"Lūdzu, palīdziet finansēt manas krustmeitas Dženiferes Rumpānes aizsardzību pret šokējošo izturēšanos no Itālijas varas iestāžu puses!

Līdz šim viņas vecāki meitas aizsardzībai un dzīvošanas izmaksām mājas arestā ir iztērējuši visus savas dzīves uzkrājumus. Viņi tāpēc var zaudēt savas mājas. Dženiferes māte ir mūzikas skolotāja, kas mēnesī nopelna 600 eiro (703 ASV dolārus). Tēvs strādā būvniecības jomā, un arī viņš pelna ļoti maz, salīdzinot ar pārējo pasauli.

32

Katrs mazumiņš palīdzēs. Es pateicos jums visiem par jūsu palīdzību jau iepriekš," teikts mūziķes krustmātes lūgumā. 

Krustmāte paskaidroja, ka pašlaik Dženifere atrodas mājas arestā Romā. Viņas nākamais tiesas datums esot 5. novembris.

"Viņas advokāts Itālijā un advokāts Latvijā apstiprināja, ka tika pārkāptas daudzas viņas cilvēktiesības. Advokāti tagad domā, ka tad, kad viss būs beidzies, lieta nonāks augstākajā Eiropas tiesā, apsūdzot Itālijas varasiestādes par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Šajā brīdī gan Dženifere, gan viņas vecāki ir ļoti traumēti no šiem notikumiem, un viņiem, iespējams, nāksies apmeklēt terapiju vēl ļoti ilgu laiku," teikts vietnē. 

32

Atgādinām, ka Rumpāne vairāk nekā mēnesi atradās apcietinājumā Itālijā tāpēc, ka 2014. gadā braukusi bez biļetes sabiedriskajā transportā un neatklāja savu identitāti. 

Paredzēts, ka pēc mājas aresta Romā Dženifere atgriezīsies Latvijā, kur turpinās mājas arestu.