O, 31.01.2023.

Kopš studiju gada sākuma Covid-19 konstatēts 20 RSU studentiem

LETA
Kopš studiju gada sākuma Covid-19 konstatēts 20 RSU studentiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Auditorija Rīgas Stradiņa universitātes Anatomikumā. Ilustratīvs attēls
Auditorija Rīgas Stradiņa universitātes Anatomikumā. Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) kopš 31. augusta jeb studiju gada sākuma saslimuši kopumā 20 studenti, bet divi līdz šim brīdim jau izveseļojušies, pastāstīja RSU Veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs.

Pēc viņa paustā, kopš studiju gada sākuma saslimšana ar Covid-19 konstatēta 18 ārvalstu studentiem un diviem latviski studējošajiem. Novērošanā esot vēl 71 studējošais un pieci docētāji.

Saslimšanas gadījumi esot konstatēti divās fakultātēs.

Bahs uzsvēra, ka universitātē līdz šim varēja precīzi kontrolēt situāciju, ierobežot saslimušos un nosūtīt karantīnā kontaktpersonas.

Viņš atklāja, ka rīt, 23. oktobrī, ieplānota rektorāta sēde, kurā plānots pieņemt lēmumu par tālāko RSU studiju īstenošanas procesu. "Nesteigšos [prognozēt gaidāmo lēmumu], bet skaidrs, ka mēs ar lielāko atbildību pieņemsim adekvātu lēmumu par, iespējams, kādu studiju veida maiņu. Vismaz uz laiku," teica RSU Veselības studiju prorektors.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka RSU ir ļoti svarīgs kopējais saslimuši skaits, lai tas nepārsniegtu "nozīmīgus skaitļus". Bahs minēja, ka RSU ar vislielāko uzmanību vēro, vai nav kādi notikumi ārstniecības iestādēs, lai studenti neapdraudētu pacientus un otrādi.

Profesors arī pauda pateicību Slimību un profilakses kontroles centram (SPKC), atzīmējot, ka līdz šim universitātei izdevies izcili sadarboties ar SPKC.

Kā ziņots, ka pagājušajā diennaktī reģistrēts 161 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, bet divas personas vecuma grupā no 80 līdz 95 gadiem ar apstiprinātu saslimšanu ar Covid-19 mirušas, liecina SPKC apkopotie dati.

Pagājušajā diennaktī veikts līdz šim lielākais Covid-19 testu skaits jeb kopumā 5510 Covid-19 izmeklējumi, savukārt kopš Covid-19 parādīšanās valstī veikti 408 179 Covid-19 izmeklējumi.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī bijis 2,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu