Austrumu slimnīcā patlaban ārstējas ap 70 Covid-19 pacientu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Foto: TVNET

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā patlaban ārstējas ap 70 Covid-19 pacientu, tomēr pēdējās dienās šis cipars turpina pieaugt, aģentūrai LETA atklāja ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

"Skaits, protams, visu laiku ir mainīgs - kādu ved uz mājām, kāds stājas iekšā no jauna," skaidroja slimnīcas vadītājs, piebilstot, ka pēdējās dienās stacionēto pacientu skaits gan aug.

Vadoties pēc Paeglīša paustā, slimnīcā ir izstrādāti kritēriji, kādā veidā tiktu piesaistīti papildu stacionāri gadījumā, ja pieaugošais pacientu skaits veidotu tādu nepieciešamību. Pēc Latvijas Infektoloģijas centra, kas ir primārā vieta Latvijā Covid-19 pacientu ārstēšanai, tiktu pieslēgts Tuberkulozes un plaušu slimību centrs un stacionārs "Gaiļezers".

Līdz ar to, kā norādīja slimnīcas vadītājs, kopējais maksimālais gultasvietu skaits Covid-19 pacientiem precīzi nav nosakāms, tomēr tas ir pietiekams. Kopējais skaits nav nosakāms arī tāpēc, ka tas skar pieejamā personāla jautājumu, jo, lai varētu palielināt kapacitāti, ir vajadzīgi papildu cilvēkresursi, kas savukārt nozīmē, ka potenciāli ir jāierobežo ambulatorie pakalpojumi vai plānveida uzņemšana, viņš sacīja.

Pēc slimnīcā paustā, Latvijas Infektoloģijas centrā ir 100 gultasvietas, bet Tuberkulozes un plaušu slimību centrā - 53. Stacionārā "Gaiļezers" Covid-19 pacientiem gultasvietas tiktu atvēlētas Toksikoloģijas un sepses klīnikā. Vienlaikus paredzēts iesaistīt arī Bīstamo un pilienu infekciju nodaļu.

Jau ziņots, ka Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) nedēļas sākumā LTV atzina, ka pie esošās kapacitātes 250 Covid-19 pacientu gultasvietas ir robeža, pie kuras nav būtiski jāpārkārto visu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pagājušās diennakts laikā slimnīcās ievietoti 17 Covid-19 pacienti, savukārt kopumā stacionāros ārstējas 113 saslimušie, no kuriem 103 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet desmit ar smagu slimības gaitu. Aizvadītajā diennaktī stacionāru pametuši astoņi sasirgušie, kamēr kopš Covid-19 parādīšanās no slimnīcām izrakstīti kopumā 312 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Šis ir līdz šim lielākais kopumā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu