Pk 7.05.2021.

Rīgā notverts Igaunijā meklēts noziedznieks, kurš tiek turēts aizdomās par atkārtotu slepkavību

Роман Глуховченко.

FOTO: Департамент полиции и погранохраны

Sestdien, 24. oktobrī, Rīgas apkārtnē tika aizturēts Romāns Gluhovčenko, kurš Igaunijā tiek turēts aizdomās par vīrieša slepkavību, kas izdarīta augusta nogalē Igaunijas galvaspilsētā.

"Mēs sazinājāmies ar kolēģiem no Latvijas un zinām, ka arests notika uz ielas un neviens cilvēks netika ievainots," sacīja Igaunijas prefektūras noziedzīgā biroja vadītājs Urmets Tambre.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska portālam "Apollo" apstiprināja, ka Valsts policija bija saņēmusi informāciju, ka starptautiskā meklēšanā izsludināta persona, iespējams, atrodas Latvijā. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona darbinieki Rīgā veica šīs personas aizturēšanu. Aizturēšanas operācijā neviens nav cietis.

Saskaņā ar prokurora Kellija Krūzimagi, kura pārziņā ir konkrētā krimināllieta, teikto, tagad Igaunijas policija sāk darbu, lai Gluhovčenko nogādātu Igaunijā.

"Tagad meklēšanas vietā mēs varam koncentrēties tikai uz pierādījumu vākšanu," sacīja prokurors.

2

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka par slepkavību bārā augusta beigās policija aizdomās tur Iļju Gaidaļenko (34), Maksimu Vasiļjevu (30) un Romānu Gluhovčenko (32). Maksims Vasiļjevs un Iļja Gaidaļenko tika aizturēti, bet Romāns Gluhovčenko vairākus mēnešus bija meklējamo personu sarakstā.

Sestdienas, 22. augusta, rītā, tieši pēc plkst. 8, policija saņēma izsaukumu par kautiņu pie kāda bāra Lasnamē, Tallinā. Pēc sākotnējās informācijas izklaides iestādē izcēlies konflikts starp svešiniekiem. Konflikts turpinājies uz ielas, kur ar nazi uzbrukts 26 gadus vecam vīrietim. Vīrietis guva smagus ievainojumus, viņš tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk nomira.

Kautiņā ievainoti vēl divi cilvēki, 31 gadu veca sieviete un 39 gadus vecs vīrietis, bet pēc pirmās palīdzības sniegšanas slimnīcā viņi nosūtīti ārstēties mājās.

Pēc policijas ierašanās trīs vīrieši pameta notikuma vietu, taču ir pamats aizdomām, ka šo noziegumu pastrādājuši Maksims, Romāns un Iļja. Šie vīrieši ir pastāvīgi Igaunijas pilsoņi un iepriekš jau vairākkārt sodīti.

Laikraksts "Postimees" norāda, ka pirms septiņiem gadiem Gluhovčenko jau nogalināja vienu no Mārdu ielas bāra apmeklētājiem.