P 1.03.2021.

Pedagogi ar Covid-19 inficējas proporcionāli daudz biežāk nekā skolēni, pauž Perevoščikovs

Иллюстративное фото

FOTO: EPA/Scanpix

Lai gan proporcionāli skolēnu ir daudz vairāk nekā pedagogu, aptuveni trešdaļā gadījumu inficēšanās ar Covid-19 skolās ir notikusi tieši iestādes darbinieku vidū, no kuriem vairums ir pedagogi, preses konferencē skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Inficēšanās riski skolās primāri tiek saistīti ar infekcijas izplatīšanos darbinieku vidū. Šajā sakarā epidemiologs uzsvēra, ka skolotājiem būtu nepieciešams mazināt kontaktu ar kolēģiem.

Tomēr, neraugoties uz to, ka ir skolas, kur Covid-19 ir plaši izplatījies, pārsvarā gadījumu inficēšanās tiek atklāta vienam vai diviem ar iestādi saistītiem cilvēkiem, bet tālāk tā neizplatās.

Epidemiologs skaidroja, ka, ja bērni un skolotāji nekontaktēsies ar citiem ārpus sava sociālā burbuļa esošiem audzēkņiem vai darbiniekiem, tad izredzes, ka infekcija izplatīsies tālāk vienas skolas apmēros, nav lielas.

Pāriešana uz pilnīgu attālināto mācīšanos, it īpaši attiecībā uz jaunākajiem bērniem, pēc eksperta domām, ir pēdējais variants. Vienlaikus viņš vērsa uzmanību, ka bērni nav galvenais Covid-19 izplatīšanās avots, jo transmisija šajā vecuma grupā nav izteikta.

Jau ziņots, ka vietas, kur aizvadītajā nedēļā personas ar Covid-19 inficējušās visbiežāk, ir mājsaimniecības, kur inficējušies 39% no visiem Covid-19 saslimušajiem, kuriem ir zināms inficēšanās avots. Vēl 27% inficējušies darbavietās, savukārt 21% - izglītības iestādes. Tikmēr ārstniecības iestādēs inficējušies 5%, iepriekš informēja Perevoščikovs.

Aktuālākās ziņas