C 26.11.2020.

"Ārējā spiediena dēļ" Teikas vidusskola atceļ plānus visus vidusskolēnus kopā vest uz izrādi

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Shutterstock

Rīgas Teikas vidusskolā pirmdien visām vidusskolas klasēm bijis plānots kopā doties uz izrādi mūzikas namā "Daile", vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Īsi pirms pusdienlaika pasākums atcelts. Skolas direktore Guna Pudule raidījumam sacīja, ka pasākums atcelts "ārējā spiediena dēļ". "Izglītības kvalitātes valsts dienests - tas bija tas ārējais spiediens. Viņi tādā stingrā tekstā norādīja, ka šobrīd tas neesot pieņemami, ka notiek šādi pasākumi un ka tur vairākas klases kopā. Diemžēl atcēlām. Problēmas nevēlamies," sacīja direktore.

Latvijas Televīzijai arī tapis zināms, ka 22 pedagogiem un viņu ģimenēm rudens brīvlaiks Rīgas Angļu valsts ģimnāzijā noslēdzies ar karantīnu, jo pēc brīvlaikā notikušās klātienes sapulces viens no tās apmeklētājiem veicis Covid-19 testu, kas bijis pozitīvs. Ģimnāzijas direktore Maija Kokare atzīst, ka šī skolai ir "rūgta mācība" un šādas sapulces vairs netiekot organizētas.

Savukārt Rīgas 41.vidusskola savā "Facebook" kontā aizvadītajā nedēļā bija publiskojusi ierakstu, norādot, ka kamēr skolēni bauda rudens brīvlaiku, skolotāji aktīvi strādā, plāno turpmāko mācību darbu, taču brīvajos brīžos atgūst spēkus nupat iekārtotajā skolotāju telpā. Pievienotajā foto redzami seši cilvēki, kuri atrodas salīdzinoši šaurā telpā, neievēro divu metru distanci un arī nelieto sejas maskas. Vēlāk skola šo ierakstu izdzēsusi.

Vidusskolas direktors Egīls Romanovskis raidījumam sacīja, ka tā ir vieta, kur pedagogiem ieiet un apsēsties, gaidot nākamo stundu. Norādīts, ka šī telpa ir ļoti šaura, viņš atzina, ka varbūt pedagogi bija neveiksmīgi sanākuši kopā.

Izglītības kvalitātes valsts dienests par pārkāpumiem skolās uzzinot gan no vecākiem, gan no pašu skolu publicētās informācijas internetā.

Kā ziņots, valdība ir lēmusi, ka skolēnu plūsmas būtu organizējamas tā, lai novērstu kādas vienas konkrētās izglītojamo plūsmas saskarsmi ar citas plūsmas izglītojamiem.

Tāpat vēstīts, ka no sestdienas spēkā stājusies prasība plašāk lietot sejas aizsargmaskas. Prasība par obligātu masku lietošanu neattiecas uz izglītības iestādēm, tomēr aizvadītajā valdības sēdē diskutēja par iespēju aicināt pedagogus lietot sejas maskas, viņiem savā starpā satiekoties starp stundām.

Lai gan proporcionāli skolēnu ir daudz vairāk nekā pedagogu, aptuveni trešdaļā gadījumu inficēšanās ar Covid-19 skolās ir notikusi tieši iestādes darbinieku vidū, no kuriem vairums ir pedagogi, pirmdien preses konferencē skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Aktuālākās ziņas