Labdarības organizācija ASV neierastā veidā aicina ģimenes izbaudīt pēdējos mirkļus ar nāvīgi slimiem tuviniekiem

Geistu ģimene.

FOTO: Facebook/Melissa Geist

Ar labdarības organizācijas "One Day to Remember" palīdzību, kāda ģimene ASV ir varējusi piedzīvot pāris jaukus mirkļus ar savu nāvīgi slimo tēvu. Pēc vīrieša nāves ģimene atradusi neparastu veidu, kā palīdzēt citiem atcerēties savus mīļos, vēsta portāls "People".

Labdarības organizācija "One Day to Remember" (Viena diena, ko atcerēties - no angļu. val) palīdz ģimenēm, kuras piemeklējusi nelaime, gūt pozitīvas emocijas. Tās mērķis ir parādīt cilvēkiem, ka dzīvi jāizbauda līdz pēdējam. Organizācija rīko vienas dienas pasākumus, lai bērni varētu izbaudīt pēdējo dienu kopā ar saviem smagi slimajiem ģimenes locekļiem.

Kāda ģimene no Pensilvānijas štata ASV izmantoja šo iespēju. Geistu ģimenē ir četri bērni - Railija, Reinija, Reilina un mazais Džeisons, kurš nosaukts par godu nu jau mūžībā aizgājušajam tēvam. 

Ar "One Day to Remember" palīdzību Geisti izbaudīja jauku dienu kopā ārpus slimnīcas sienām. Viņi apskatīja Pitsburgas Zooloģisko dārzu un vēlāk devās uz viesnīcu, lai Džeisons varētu nodejot tēva un meitas deju, jo savas atvases kāzas bija palaidis garām slimības dēļ.

Melisa atzina, ka jūtas pateicīga labdarības organizācijai, sakot, ka "pavadīto laiku kopā neviens viņiem neatņems".

"Zināju, ka meitām bija nepieciešama pēdējā diena kopā ar tēti," intervijā žurnālam "People" teikusi bērnu māte.

"Tas bija emociju mikslis. Bija grūti aptvert, cik ļoti viņš ir slims, taču, redzot meiteņu prieku, tas bija tā vērts," atklājusi Melisa.

Pēc kopīgi pavadītās dienas, Džeisona pašsajūta pasliktinājās. 2018. gada 17. maijā, nedēļu pēc kopīgā pasākuma, vīrietis aizgāja mūžībā. Atceroties liktenīgo dienu, Melisa stāstīja: "Es sapulcināju visus bērnus un pateicu viņiem, ka mums ir jāatvadās no tēta." 

Bērnu mamma arī atklāja, ka "Railijai tobrīd bija 11 gadi.

Viņa saķēra Džeisona roku un sacīja - tēti, tu drīksti doties, mums viss būs kārtībā, es apsolu, ka mums viss būs kārtībā.

Dažu sekunžu laikā viņš aizgāja no šīs pasaules."

Melisa teica, ka pirms vīra nāves viņa esot apsolījusi darīt visu iespējamo, lai meitenes tēti atcerētos. Mamma vecākajām meitām iedeva tukšu kladi, kurā aprakstīt vai uzzīmēt jaukākos mirkļus kopā ar tēti.

"Es domāju, ka tas viņām palīdz. Meitenes var pierakstīt savas sajūtas un atmiņas," sacīja Melisa.

Dažus mēnešus vēlāk "One Day to Remember" dibinātājai Reičelai Antinai un Melisai radās brīnišķīga ideja. Par godu Džeisona piemiņai sievietes sāka izdalīt šādas pierakstu klades citām ģimenēm, kurām organizācija palīdz.

"Man šķiet, ka tas ir kaut kas īpašs, ko varam piedāvāt papildus pasākumam," apgalvoja Antina.

Melisa uzskata, ka ir svarīgi dalīties pieredzē un parādīt citiem, ka grūtos brīžos viņi nav vieni.

"Kad dzirdat par cilvēkiem, kuri zaudējuši savus dzīvesbiedrus, jūs nekad neiedomāsieties, ka tas var notikt arī ar jums. Tas parāda, ka dzīvi ir jānovērtē," sacīja sieviete.

"One Day to Remember" organizāciju Antina izveidoja 2016. gadā, kad strādāja onkoloģijas nodaļā par medmāsu. Sieviete apgalvoja, ka iespēja palīdzēt ģimenēm kā Geisti viņā rada gandarījuma sajūtu par grūto darbu.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Redaktors iesaka