C 25.02.2021.

Igauņiem izdots Rīgā aizturētais par iespējamu slepkavību meklēšanā izsludinātais vīrietis

Valsts policija

FOTO: Ieva Čīka/ Leta

Latvijas policija otrdien izdevusi igauņu kolēģiem vīrieti, kas tiek turēts aizdomās par cilvēka noduršanu Tallinas Lasnamē rajona bārā.

24. oktobrī Latvijas policija ziņoja Igaunijas policijas un robežapsardzes departamentam, ka netālu no Rīgas aizturēts 32 gadus vecais Romāns Gluhovčenko, ko Igaunija bija izsludinājusi meklēšanā aizdomās par 22. augustā izdarītu slepkavību. Tiesa jau iepriekš bija izdevusi orderi Gluhovčenko arestam.

Kā pastāstījis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Ziemeļu prefektūras kriminālpolicijas biroja vadītājs Urmets Tambre, Latvijas policija Gluhovčenko aizturējusi uz ielas un aizturēšanas laikā neviens nav cietis.

22. augusta rītā Igaunijas policija saņēma izsaukumu uz Lasnamē rajonu, kur bija izcēlies kautiņš. Pēc provizoriskām ziņām, konflikts bija aizsācies bārā, tā dalībnieki savā starpā nav bijuši pazīstami.

Kautiņš turpinājās uz ielas pie bāra, kur tika sadurts 26 gadus vecs vīrietis, kas vēlāk slimnīcā mira. Konfliktā cieta arī kāda sieviete un vīrietis, kuriem pēc pirmās palīdzības saņemšanas tika atļauts doties ārstēties mājās.

Policija kā aizdomās turētos identificēja trīs cilvēkus - 30 gadus veco Maksimu Vasiļjevu, 34 gadus veco Iļju Gaidaļenko un Romānu Gluhovčenko. Vasiļjevs un Gaidaļenko tika aizturēti jau augustā, viņiem tika noteikts apcietinājums, bet Gluhovčenko aizbēga.

Aktuālākās ziņas