P 19.04.2021.

Zināms, cik daudz laika būtu nepieciešams, lai sagatavotu vēl vienu arēnu hokeja PČ uzņemšanai

Arēna "Rīga"

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Gadījumā, ja Latvijai būs jāuzņem visas 2021.gada pasaules čempionāta spēles, otras halles ierīkošana varētu prasīt četrus mēnešus, sarunā ar aģentūru LETA pieļāva meistarsacīkšu rīkotājas SIA "Hokeja akadēmija" vadītājs Edgars Buncis.

2021.gada pasaules čempionātu nākamgad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība politisku iemeslu dēļ nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju.

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels šonedēļ sarunā ar "Sports Illustrated" atzīmēja, ka bez "Arēnas Rīga" Latvijai ir otra halle, kas atbilstu pasaules čempionāta spēļu rīkošanai. Fāzels pirmo reizi publiski izteicās, ka pasaules čempionāta rīkošanā bez Covid-19 pandēmijas aktuāls ir arī politiskās situācijas Baltkrievijā jautājums.

Kā pagājušajā nedēļā sarunā ar aģentūru LETA atklāja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, Latvijas puse ir izstrādājusi teorētisku scenāriju, kas paredz visa čempionāta uzņemšanu, taču tā realizēšana prasītu papildu finansiālos līdzekļus.

2006.gadā, kad Rīga pirmo reizi uzņēma pasaules čempionātu, spēles notika "Arēnā Rīga" un uz ledus laukuma, kas tika ierīkots "Skonto" hallē. Kā piektdien atzīmēja Buncis, viens no scenārijiem paredz līdzīga laukuma izveidi.

"Tehniskais risinājums ir ļoti līdzīgs kā 2006.gadā, bet daudz kvalitatīvāks un labāks. Domāju, ka no tehniskās izpildes viedokļa tas aizņemtu četrus mēnešus," teica Buncis.

Tajā pat laikā viņš atzīmēja, ka tas ir tikai teorētisks risinājums, un, kamēr nav IIHF lēmuma par daļas čempionāta pārcelšanu, tikmēr plašākas informācijas par iespējamo projektu nebūs. Skaidrs ir vien tas, ka laukums netiks ierīkots "Skonto" hallē.

"Kā jau mani kolēģi Aigars Kalvītis un Viesturs Koziols vairākkārt ir uzsvēruši, lai līdz tādam risinājumam nonāktu, ir jābūt IIHF lēmumam," uzsvēra Buncis.

Lēmums par izmaiņām pasaules čempionāta rīkošanā varētu tikt pieņemts 18.novembrī IIHF Padomes sēdē.

Kā vairākkārt ir atkārtojis Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV), pasaules čempionāta rīkošana kopā ar Minsku šobrīd šķiet neiespējama, ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā. Viņš arī uzsvēris, ka Latvija grib sarunas ar IIHF, lai apspriestu sacensību rīkošanu nākamā gada pavasarī kopā ar citu sadarbības partneri. Ja tas nebūtu iespējams, Latvija ir gatava atteikties no sacensību rīkošanas vispār.

Otrdien Latvijas valdības sēdes slēgtajā daļā tika uzklausīta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotā aktuālā informācija par konsultācijām ar IIHF hokeja čempionāta rīkošanas Latvijā jautājumā. Tika nolemts turpināt sarunas ar IIHF par hokeja čempionāta norisi mūsu valstī.

Tikmēr IIHF iepriekš paudusi, ka neplāno pārcelt 2021.gada pasaules čempionātu uz citu norises vietu un nevēlas izdarīt kādus politiskus paziņojumus.

2021.gada pasaules čempionātu rīko Minska kopā ar Rīgu, bet turnīra izšķirošās fāzes spēles paredzētas tieši Baltkrievijas galvaspilsētā. Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

2022.gadā turnīru vajadzētu uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!