O 24.11.2020.

"Visi drošības pasākumi tika ievēroti." Šuplinska par koncerta apmeklējumu pirms divām nedēļām

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska

FOTO: Zane Bitere/LETA

Publiski pasākumi pagaidām aizvien ir atļauti, taču veselības ministre aicina rūpīgi pārdomāt, vai došanās uz tiem nav atliekama. Arī premjers aicina ievērot principu "darbs – mājas – svaigs gaiss", un daudzi tagad spiesti strādāt un mācīties attālināti. LTV rīcībā nonākuši pirms nepilnām divām nedēļām filmēti video no grupas "Skyforger" koncerta, kuru apmeklēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija), vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Grupas "Skyforger" koncerts Rēzeknes koncertzālē "Gors" notika pirms nepilnām divām nedēļām, 17. oktobrī. To apmeklēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Viņa redzama skatuvei tuvākajā rindā pa vidu.

Šis koncerts ilga apmēram divas stundas, ieskaitot iesildošās grupas uzstāšanos.

Covid-19 izplatība Latvijā tobrīd jau bija uzskatāma par strauju. 17. oktobrī tika atklāti 188 jauni inficēšanās gadījumi, 3,5% no visiem testētajiem cilvēkiem apstiprināta inficēšanās ar šo vīrusu.

Šuplinska LTV norādīja, ka pasākumi bija atļauti. "Drošības pasākumi tika ievēroti, un koncerts nebija atcelts,” norādīja ministre, skaidrojot, ka viņa koncertu apmeklēja, lai gūtu enerģiju."

"Skaidrs, ka, ja pasākumi tiks aizliegti, tā noteikti tiks meklēta citur. Arī manā gadījumā man ir ļoti svarīgi ik pa brīdim gūt enerģiju," sacīja Šuplinska.

Dejas bāros un klubos jau bija aizliegtas, bet koncertzālē katram ierādīta sava sēdvieta, ievērojot divu metru distanci.

"Mums bija tā, ka mums nevajadzēja zālē sēdēt maskās. Ieejot koncertzālē, vajadzēja maskas izmantot, aizejot līdz savai vietai. Pašā koncertzālē ir sadalītas vietas, ievērojot distanci, un tur pat krēsli ir izņemti ārā. Bija tāds noteikums, ka cilvēki sēž savās vietās. Viņi var piecelties kājās, apsēsties, pacelt rokas. Viņi neiet priekšā un nemēģina visi kopā saiet," stāstīja producente, koncerta organizatore Maira Miķelsone.

Esot bijušas situācijas, kad nācies iejaukties un cilvēkiem aizrādīt, atzīst koncerta organizatore.

Bet veselības ministre Ilze Viņķele aicina īpaši izvērtēt, vai patiešām jādodas uz pasākumiem, kur pulcējas liels skaits cilvēku.

"Ir publiski pasākumi, kas nav būtiski un kuri pilnīgi noteikti nav jāapmeklē. Piekrītu, ka plašāki, ne tik būtiski pasākumi, noteikti šobrīd nav apmeklējami," sacīja ministre.

Aktuālākās ziņas