O 1.12.2020.

Beļģija pastiprinājusi Covid-19 ierobežojumus

FOTO: Shutterstock

Beļģijas valdība pastiprina sabiedriskās dzīves ierobežojumus Covid-19 pandēmijas dēļ, kuras otrais vilnis smagi skāris šo valsti, piektdien paziņoja premjerministrs Aleksandrs de Kro.

Saskaņā ar šiem ierobežojumiem ir jāslēdz visi nebūtisko preču veikali, bet klienti vēl var pasūtīt preces internetā un tās saņemt. Cilvēkiem, kas strādā profesijās, kurās ir tuvs kontakts ar klientu, piemēram, frizieriem, būs pilnīgi jāaptur sava darbība.

Tiks stingri ierobežot sociālie kontakti, atļaujot tikai vienu mājsaimniecības apmeklējumu nedēļā. Izņēmums noteikts cilvēkiem, kas dzīvo vieni - viņiem būs atļauti divi apmeklējumi nedēļā.

"Šie ir pēdējās iespējas pasākumi," de Kro sacīja pēc valdības krīzes sarunām. "Mums visiem ir jānodrošina, lai šiem pasākumiem būtu efekts."

Valdība jau pirms tam šonedēļ lika slēgt visus bārus, kafejnīcas un restorānus, kā arī noteica nakts komandantstundu. Strādāšana no mājām jau ir noteikta par obligātu, ja tā ir iespējama.

Beļģijā ir Eiropā augstākais Covid-19 infekcijas gadījumu skaits attiecībā pret iedzīvotāju skaitu, liecina Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centra dati. Daudzviet šajā valstī slimnīcas jau ir piepildītas ar Covid-19 pacientiem.

Aktuālākās ziņas