"Es nezaudēju cerību." No ēkas gruvešiem Turcijā izvilkts 70 gadus vecs vīrietis

FOTO: AFP / Scanpix

Glābēji Izmirā aptuveni 34 stundas pēc zemestrīces Turcijā un Grieķijā, kas laupīja dzīvību vismaz 51 cilvēkam un ievainoja vairāk nekā 900, no mājas gruvešiem izvilkuši 70 gadus vecu vīrieti.

Ahmets Kitims tika izglābts neilgi pēc pusnakts svētdien, 1. novembrī, un nogādāts slimnīcā. Turcijas veselības ministrs "Twitter" rakstīja, ka vīrietis sacījis: "Es nevienā brīdī nezaudēju cerību."

No šīs pašas mājas gruvešiem 16 stundas pēc zemestrīces tika izglābta sešpadsmitgadīgā Inci Okana un viņas suns.

Kamēr glābēji meitenes ķermeni atbrīvoja no gruvešiem, viens no komandas turēja meitenes roku.

"Es esmu ļoti laimīga. Par laimi, mans tēvs nebija mājās. Viņš tur nevarētu ielīst. Viņš traumētu galvu. Es esmu maziņa. Es esmu īsa, tāpēc varēju iespiesties, un tā mani izglāba. Es ar suni paliku mājās. Mums abiem klājas labi," no slimnīcas aģentūrai "Reuters" pastāstīja Okana.

Viņa apsolīja, ka pēc izrakstīšanas no slimnīcas viņa glābējam, kurš turēja viņas roku, spēlēs vijoli.

Glābēji arī izglābuši suņus, kaķus un citus mājdzīvniekus.

Piektdien notikušajā zemestrīcē Turcijas rietumos bojāgājušo cilvēku skaits pieaudzis līdz 51, svētdien paziņojis Turcijas viceprezidents Fuats Oktajs.

Vēl divi cilvēki gājuši bojā Grieķijas Samas salā.

Septiņas magnitūdas stiprās zemestrīces epicentrs atradās netālu no Izmiras un tā bija jūtama no Atēnām līdz Stambulai.

Turcijā zemestrīcē cietuši gandrīz 900 cilvēki, no kuriem aptuveni 200 hospitalizēti, liecina varasiestāžu sniegtā informācija.

Turcijā vēl arvien jūtami spēcīgās zemestrīces pācgrūdieni.

Zemestrīces rezultātā daudzi cilvēki palikuši bez pajumtes un jau otro nakti pavadījuši zem klajas debess. Glābšanas dienesti izdalījuši cietušajiem aptuveni 1800 teltis.