Dārta Daneviča metas aizstāvēt Artusu Kaimiņu

Ģenerālprokuratūra 30. oktobrī Saeimā nogādāja lūgumu dot piekrišanu, lai Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu varētu saukt pie kriminālatbildības. Lēmuma detaļas sadusmojušas aktrisi Dārtu Daneviču, kura, kā noprotams, ir attiecībās ar deputātu. 

Kaimiņam izvirzītā apsūdzība mainīta uz maigāku pantu - ja sākotnēji kriminālvajāšana tika rosināta par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, kas radījis būtisku kaitējumu, tad tagad to plānots celt vienkārši par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

Daneviča gan norādīja, ka situācija esot nepieņemama, paužot savu viedokli vietnē "Twitter". 

"Paga, bet es nesaprotu- "par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu bez mantkārīga nolūka" Artusu aizturēja, lika pasēdēt aiz restēm un GADIEM izsūca nervus un naudu aizstāvībai? Par, IESPĒJAMS, kļūdu grāmatvedībā BEZ NOLŪKA? O-ou. Kas tad sagaida mūs - tos, kam ir mantkārīgi nolūki?" teikts Danevičas ierakstā. 

4

Tāpat viņa uzslavēja kādu "Twitter" lietotāju, kurš rosināja Kaimiņa lietu izbeigt "mazsvarīguma dēļ". "Beidzot kāds to pasaka skaļi!" rakstīja Daneviča. 

Atgādinām, ka lai gan Daneviča un Kaimiņš publiski nav komentējuši savas attiecības, abu publiskotās fotogrāfijas sociālajos tīklos liek tā noprast.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Artuss Kaimins (@artuss) on

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūru LETA informēja, ka prokuratūra lūdz Saeimai piekrist izdot Kaimiņu kriminālvajāšana pēc Krimināllikuma 217.panta 1.daļas par uzņēmumam vai organizācijai likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšanu vai viltošanu. Par šādas normas pārkāpumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, parlamentam būs jālemj, vai piekrist deputāta kriminālvajāšanai. Izdošanas gadījumā Kaimiņš nezaudētu tiesības piedalīties Saeimas darbā.

Jau ziņots, ka šogad janvāra beigās KNAB jau bija pieņemts lēmums piemērot Kaimiņam aizdomās turētā statusu pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu. Tas tika darīts, jo izmeklēšanas laikā iegūti papildu pierādījumi un mainījušies noziedzīga nodarījuma faktiskie apstākļi.

Vienlaikus birojs pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ daļā pret Kaimiņu par politiskās organizācijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

3.februārī KNAB izmeklētāja pieņēma lēmumu par Kaimiņa krimināllietas nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas sākšanai par grāmatvedības dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Tomēr prokurors pieņēma lēmumu par KNAB lēmuma atcelšanu un krimināllietas atdošanu KNAB izmeklēšanas turpināšanai. KNAB šo prokurora lēmumu bija pārsūdzējis augstākstāvošam prokuroram, taču sūdzība tika noraidīta.