T 12.05.2021.

Izdevumu segšanai par Covid-19 laboratoriskajiem izmeklējumiem novirza 15,08 miljonus eiro

A medical staffer adjusts her face mask as she gets ready to perform tests for COVID-19 at a drive-through at Rome's Leonardo Da Vinci airport, Friday, Oct. 9, 2020. Italy’s new confirmed caseload Friday passed 5,372, the highest levels since March. (Cecilia Fabiano/LaPresse via AP)

FOTO: AP/Scanpix

Izdevumu segšanai par Covid-19 laboratoriskajiem izmeklējumiem novirzīti 15,08 miljoni eiro, paredz Veselības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, ko otrdien ārkārtas sēdē atbalstīja valdība.

Ministrijā skaidroja, ka, sākoties Covid-19 pandēmijas izplatībai, tiek veikti valsts apmaksāti laboratoriskie izmeklējumi, kuru apmaksai tiek piešķirts finansējums no valsts budžeta programmas "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" atbilstoši konkrētajā mēnesī sniegto izmeklējumu apjomam un attiecīgi faktiskajiem izdevumiem.

"No Covid-19 laboratorisko izmeklējumu veikšanas līdz līdzekļu saņemšanai paiet salīdzinoši ilgs laiks. Lai laboratorijām, kuras veic Covid-19 laboratoriskos izmeklējumus, nepasliktinātu naudas plūsmu, neveidotos saistības par reaģentu iegādi un savlaicīgi varētu norēķināties ar ārstniecības iestādēm, ir nepieciešams Nacionālajam veselības dienestam (NVD) piešķirt finansējumu, lai NVD uzreiz pēc informācijas saņemšanas var veikt apmaksu par veikto darbu 2020.gada trijiem mēnešiem - septembri, oktobri un novembri. Saņemot finansējumu, tiktu nodrošināta nepārtraukta naudas plūsma un savlaicīgi varētu norēķināties ar ārstniecības iestādēm," norāda VM.

Ministrija aprēķinājusi, ka nepieciešamais nepieciešamais finansējums minētajam mērķim ir 15 084 236 eiro.

Vienlaikus tiek segtas sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu izmaksas par jūliju 403 446 eiro apmērā un par augustu 521 542 eiro apmērā. Tāpat rosināts segt zobārstniecības pakalpojumu izmaksas - par jūliju 32 827 eiro apmērā, bet par augustu 52 781 eiro apmērā.

Kopumā no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VM tiek piešķirti 16 807 205 eiro, lai segtu laboratorisko izmeklējumu organizēšanas un veikšanas izdevumus, sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu un zobārstniecības pakalpojumu izdevumus saistībā ar epidemiloģisko prasību nodrošināšanu, kas radušies saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu.