S 8.05.2021.

Terorakts Vīnē ⟩ Šveicē aizturēti divi vīrieši. "Islāma valsts" uzņemas atbildību par apšaudi Vīnē

FOTO: EPA/Scanpix

Šveicē netālu no Cīrihes otrdien aizturēti divi jauni vīrieši, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar pagājušajā naktī Vīnē notikušo uzbrukumu, paziņojusi Šveices policija.

"Policijas izmeklēšana noveda pie 18 gadus veca un 24 gadus veca Šveices pilsoņu identificēšanas," paziņoja policija, piebilstot, ka abi vīrieši aizturēti šā pēcpusdienā Vintertūrā. Viņu aizturēšana saskaņota ar Austrijas varasiestādēm.

Cik cieša bijusi viņu saikne ar vīrieti, kas sarīkoja uzbrukumu Vīnē, vēl nav zināms. Policija turpina izmeklēšanu.

Šveices varasiestādes iepriekš šodien ziņoja, ka izmeklē iespējamo saikni starp uzbrukumu Vīnē un Šveici.

Policija Cīrihē ir izveidojusi īpašu darba grupu, lai izmeklētu šo lietu.

Teroristu grupējums "Islāma valsts" otrdien uzņēmies atbildību par pagājušajā naktī Vīnē notikušo uzbrukumu, kurā tika nogalināti četri cilvēki.

Grupējums savos lietotnes "Telegram" kanālos paziņojis, ka uzbrukumu veicis viens no "kalifāta karavīriem", kas bija bruņojies ar automātisko ieroci, pistoli un nazi.

"Islāma valsts" paziņojumā teikts, ka uzbrucējs "nogalinājis un ievainojis aptuveni 30 krustnešus".

20 gadus vecais aizdomās turamais, kuram bija Austrijas un Ziemeļmaķedonijas pilsonības, tika nošauts deviņas minūtes pēc tam, kad bija sācis šaut uz cilvēkiem Vīnes centrā. Viņš nogalināja četrus cilvēkus un 22 ievainoja.

Noskaidrots, ka nogalinātais uzbrucējs bijis radikālā islāmistu grupējuma "Islāma valsts" atbalstītājs un pavadījis laiku cietumā par mēģinājumu doties uz Sīriju, lai pievienotos grupējumam "Islāma valsts".