Rīgas domes Izglītības departaments izskatīs TV raidījumā fiksētos pārkāpumus bērnudārzā

LETA
Rīgas domes Izglītības departaments izskatīs TV raidījumā fiksētos pārkāpumus bērnudārzā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izvērtēs Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" fiksētos pārkāpumus Rīgas bērnudārzā, aģentūru LETA informēja departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Viņa norādīja, ka raidījuma veidotāji ar departamentu nav sazinājušies, tādēļ viņi tiek aicināti rast iespēju iepazīstināt ar visiem nofilmētajiem materiāliem, lai varētu izvērtēt situāciju, proti, iestādes vadītājas un darbinieku darba pienākumu veikšanu, kā arī rīcību atbilstoši ieņemamajam amatam.

Departaments ir saņēmis no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) safilmēto materiālu, kas dos iespēju izvērtēt situāciju bērnudārzā.

Kā atzīst departaments, informācija liecina par iestādes darbinieku rīcību, kas nav atbilstoša normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kā arī videomateriālā ir fiksēta iespējama vardarbība pret iestādes audzēkņiem. Tādēļ, lai nodrošinātu vispusīgu kompleksu situācijas izvērtēšanu, darbinieku rīcības tiesiskumu un atbildību un turpmāko preventīvo pasākumu ieviešanu, departaments aicinās kopīgi sadarboties vairākām institūcijām, tostarp Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD), VBTAI un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta speciālistiem.

LETA jau ziņoja, ka LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" konstatējis iespējamu emocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem Rīgas 36. pirmsskolas izglītības iestādē.

Raidījuma žurnāliste četrus mēnešus strādājusi par pedagoga palīgu jeb aukli Rīgas 36. pirmsskolas izglītības iestādē un ar slēpto kameru fiksējusi regulārus emocionālas un fiziskas vardarbības pret bērniem gadījumus. Raidījumā konstatēts, ka vardarbību pret bērniem īstenojusi lielākā daļa no desmit bērnudārza pedagoģēm.

Uzfilmētajos videofragmentos redzams, ka audzinātājas kliedz uz bērniem, pauž nievājošu attieksmi, neiecietību, pazemo bērnus, kā arī fiziski tos aizskar - sapurina, grūsta, stiepj aiz rokas.

Ģimenes psihoterapijas speciāliste Andrija Likova uzskata, ka uzfilmētajos sižetos redzama emocionāla un fiziska vardarbība pret bērniem, kas atstāj lielas problēmas bērna psihei.

Rīgas 36. pirmsskolas izglītības iestādes direktore Iveta Vitkovska sarunā ar raidījumu atzina, ka vairākas no nofilmētajām epizodēm neesot pedagoģiskas, attieksme pret bērniem neesot atbilstoša un moralizēšana paaugstinātā tonī nav pieņemama.

Vienlaikus Vitkovska norādīja, ka veikusi individuālas pārrunas ar pedagogiem, pedagogi pamatojuši savu rīcību un reizēm esot gadījumi, ka pedagogiem esot jāpasaka "kāds stingrāks vārds".

VBTAI vadītājs Jānis Ābele raidījumam atzina, ka materiālos ir redzams pamats lietvedības sākšanai un VBTAI veic šo gadījumu izmeklēšanu. 

Šobrīd arī IKVD iepazīstas ar atsūtītajiem materiāliem, kā arī sadarbībā ar iestādes dibinātāju, proti, Rīgas domi, skaidros un izvērtēs situāciju pirmsskolā, un lems par tālāko rīcību.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu