T 12.05.2021.

Pirmsskolas izglītības iestādē "Varavīksne" un Valmieras 2. vidusskolā personālam konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Shutterstock

Pirmsskolas izglītības iestādē (PII) "Varavīksne" un Valmieras 2.vidusskolā personālam konstatēta inficēšanās ar Covid-19, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Pašvaldībā stāstīja, ka šodien PII "Varavīksne" un Valmieras 2.vidusskola saņēma darbiniekiem veikto siekalu testu analīžu rezultātus, no kuriem daži ir pozitīvi. Tāpēc iestāžu vadība nekavējoties izdeva rīkojumu Valmieras 2.vidusskolai pāriet uz attālināto mācību režīmu.

Līdz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) lēmuma saņemšanai, šodien pārtraukts darbs arī "Varavīksnē".

Pašvaldībā uzsvēra, ka mācību iestāžu vadība ir nosūtījusi informāciju bērnu vecākiem e-klasē un mirkļsaziņas rīkā WhatsApp ar lūgumu ierasties bērnudārzā vai skolā, lai izņemtu bērnus.

SPKC epidemiologi ir apzinājuši kontaktpersonas un skolas direktors izsūtīs vecākiem precizētu informāciju par to klašu bērniem, kuri ir kontaktpersonas un kuriem ir jāievēro mājas karantīna.

Bērnudārzā trīs grupiņu bērni, kuri nav noteikti kā kontaktpersonas, pirmdien varēs ierastiem "Varavīksnē" un viņiem tiks veikti siekalu testi.

Karantīnā esošos pedagogus, atbalsta personālu, tehniskos darbiniekus, bērnu vecākus pašvaldība aicina turpmākās 14 dienas sekot savam un bērnu veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana. Parādoties simptomiem, telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību. Karantīnā esošajiem aizliegts apmeklēt sabiedriskās vietas un uzņemt ciemiņus mājās, uzsvēra pašvaldībā.

Karantīnā esošo bērnu vecākiem jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāatver darba nespējas lapa.

Attālinātā mācību procesa laikā pašvaldība aicina vecākus nodrošināt, ka bērni atrodas savās dzīvesvietās, lieki neuzturas sabiedriskās vietās un nebrauc ar sabiedrisko transportu.

Mācību iestādēs notiek dezinfekcijas darbi.

Plaši siekalu testi iestādēs, kas atrodas vienā ēkā, tika veikti pēc SPKC sniegtās informācijas par Covid-19 inficēšanās gadījumu "Varavīksnē", piebilda pašvaldībā.

SPKC apkopotie dati liecina, ka Valmierā pēdējās divās nedēļās Covid-19 kumulatīvais saslimušo skaits ir 33 cilvēki.