Sv, 27.11.2022.

Bija tik piedzēries, ka nespēja parunāt. Jelgavā policija 13 gadus vecam puisim konstatē teju divu promiļu reibumu

Apollo.lv
Bija tik piedzēries, ka nespēja parunāt. Jelgavā policija 13 gadus vecam puisim konstatē teju divu promiļu reibumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Policists ar alkometru
Policists ar alkometru Foto: LETA

Jautājums pusaudžu vecākiem: vai jūs vienmēr zināt, ko dara jūsu atvases? Droši vien, ka nē. Pārāk liela paļāvība uz kāda 13 gadus veca puiša goda prātu, tagad viņa vecākiem noteikti liks pārdomāt viņa audzināšanu, vēsta raidījums "Degpunktā".

Jelgavas ielās, ar grūtībām turoties pie velosipēda, streipuļojis kāds pavisam jauns zēns. Aktivitāti kā uz delnas varēja redzēt pilsētas tiešraides kamerās.

Video novērošanas centra darbinieki sazinājās ar tuvāko policijas patruļu, kas devās pārliecināties, vai ar puisi viss ir kārtībā.

Policijas ekipāža jaunieti aizturēja – no viņa bija jūtama alkoholam raksturīga smaka, kā arī viņš nespēja neko sakarīgi atbildēt.

Puisis noliedza, ka būtu lietojis apreibinošas vielas, bet tāpat tika aicināts iekāpt busiņā un veikt alkohola testu.

Liels bija inspektoru pārsteigums atklājot ne tikai prāvo alkohola koncentrāciju izelpā (1,83 promiles), bet arī aizturētā puiša vecumu – viņš bija tikai 13 gadus vecs.

Policija izlēma saukt talkā mediķus, gadījumā, ja zēns ir saindējies ar alkoholu. Viņš tika nogādāts slimnīcā uz tālākām pārbaudēm. Tagad puisim būs jāsagatavo atbildes.

Tiks uzsākta administratīvā tiesvedība un pusaudzim būs jāraksta paskaidrojums par to, kur viņš ir ieguvis alkoholu.

Ņemot vērā, ka zēns vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu, policija lietu nosūtīs arī Jelgavas domei. Tur gadījumu skatīs bērnu lietu apakškomisija, kuras priekšsēdētājs apgalvo, ka jauniešus veiksmīgāk ir audzināt, nevis skarbi sodīt.

Korekcijas programmās tiek iesaistīti arī vecāki, ar kuriem nepieciešamības gadījumā strādā psihologi. Priekšsēdētājs gan atgādina, ka jebkuram pārkāpumam ir sekas, proti, aizturēšana uz ielas reibumā var kļūt par nepatīkamu ierakstu cilvēka pagātnē.

Video: "Degpunktā" sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu