Sv 18.04.2021.

Rīgas dome meklē, uz kā rēķina nākamā gada budžetā ietaupīt 20 miljonus eiro

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Samazinātās vietvarām pienākošās iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) daļas dēļ Rīgas pašvaldībai nākamā gada budžets ir jākonsolidē par 20 miljoniem eiro, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).

Mērs skaidroja, ka nupat ir sākts darbs pie pašvaldības budžeta. Visi kontrolskaitļi un vadlīnijas ir nosūtītas departamentiem.

"Šie 20 miljoni eiro ir vajadzīgi, lai mēs būtu uz nulles budžetu un nebūtu jānogriež pat algas," sacīja politiķis.

Pēc Staķa paustā, tagad tiks vērtēts, ko var atlikt, kas ir lieki, neefektīvi tēriņi.

Piemēram, ietaupījums redzams pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pusē - gan attiecībā uz etalonu sistēmu, "kas bija uzpūsta dārga", gan uz "uzpūstajām subsīdijām mikroautobusiem", teica Staķis.

Tomēr katrā departamentā esot atrasti kādi ietaupījumi. Staķis sacīja, ka daži lēmumi varētu būt arī nepopulāri. Piemēram, viņš sprieda, vai ir nepieciešams turpināt uzturēt "Goda vārtus" Brīvības bulvārī, kas izmaksā 70 000 eiro gadā.

"Šobrīd ejam cauri katrai pozīcijai un skatāmies. Tas nenozīmē, ka mēs kaut kam arī nepalielināsim finansējumu," teica Staķis, piebilstot, ka prioritātes ir sociālie darbinieki, izglītība un pirmsskola, infrastruktūras projekti, kur finansējums pat tikšot palielināts.

Jau ziņots, ka likumprojekts "Par valsts budžetu 2021.gadam" un likumprojekts "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023.gadam" paredz pašvaldību budžetu IIN ieņēmumu daļas samazināšanu no 80% līdz 75%.

IIN ieņēmumu daļas samazināšana pašvaldībām par 5%, nozīmē samazināt pašvaldību pamatbudžetu ieņēmumus par 90,9 miljoniem eiro.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!