Kalvītis: Turpinām gatavoties pasaules čempionātam Rīgā ar vienas apakšgrupas sacensībām

Aigars Kalvītis

FOTO: Zane Bitere/LETA

Turpinām gatavoties pasaules čempionātam Rīgā ar vienas apakšgrupas sacensībām, pēc dalības ceturtdienas sarunā ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidentu Renē Fāzelu ziņu aģentūrai LETA teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Pēc ceturtdienas videokonferences, kurā piedalījās Kariņš, Fāzels un LHF pārstāvji, pārrunājot 2021.gada pasaules hokeja čempionāta organizēšanas jautājumus Rīgā un Minskā, Fāzels IIHF preses dienestam apliecināja, ka "galvenā apspriestā tēma bija turnīra organizatoru spēja nodrošināt drošu pasaules čempionātu, kas tagad ir īpaši grūts izaicinājums otrā Covid-19 viļņa vidū Eiropā".

"Tā bija Latvijas premjera saruna ar IIHF prezidentu Fāzelu, kurā es biju tikai pieaicinātā persona," par dalību tiešsaistes sarunā sacīja Kalvītis.

Vienlaikus Kariņš mikroblogošanas vietnē "twitter" pavēstīja, ka videokonferencē ar Fāzelu un LHF vadību pārrunāta 2021.gada pasaules čempionāta hokejā organizēšana. "Apliecināju Latvijas gatavību organizēt čempionāta posmu Rīgā," pauda premjers, piebilstot, ka tika pārrunāta arī drošības situācija Baltkrievijā, Covid-19 un tā ietekme uz čempionāta organizēšanu.

Kalvītis piebilda, ka "mums nekas pēc šodienas nav mainījies - tāpat gatavojamies čempionātam pavasarī Rīgā ar astoņu komandu līdzdalību".

Kalvītis apliecināja, ka lielākās IIHF rūpes nav par politisko situāciju Baltkrievijā, bet iespējamajām problēmām drošības un veselības aprūpes ziņā, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju.

IIHF prezidents Fāzels piebilda, ka nav nepieciešams pieņemt tūlītējus lēmumus par turnīru, un ir jāturpina analizēt situācijas attīstība abās valstīs.

"Šī procesa nākamajā posmā mēs IIHF Padomei iesniegsim drošības risku analīzi un noteiksim nākamos soļus, lai nodrošinātu drošu nākamā gada pasaules čempionātu," viņš skaidroja nākamos darbus čempionāta jautājumā.

Pirms Padomes sēdes Fāzels nākamnedēļ plāno tikties arī ar Baltkrievijas vēstnieku Šveicē.

IIHF tīmekļa vietnē ziņots, ka sarunas laikā Kariņš vairākkārt Fāzelam apliecināja atbalstu LHF organizēt 2021.gada pasaules meistarsacīkstes Rīgā.

IIHF prezidents uzsvēra, ka organizācija darbojas apolitiski un cenšas darīt visu iespējamo, lai pasaules čempionāts notiktu abās divās valstīs, par kurām balsoja IIHF kongress.

Tikmēr Kariņš uzsvēra, ka spēja nodrošināt drošus apstākļus spēlētājiem, dalībniekiem, masu mediju pārstāvjiem, amatpersonām un līdzjutējiem ir prioritāte, kam Fāzels piekrita.

IIHF un Latvijas valdības vadītājs pauda bažas par Covid-19 ietekmi uz šī starptautiskā sporta pasākuma sagatavošanu. "Vislielākā problēma ir tā, ka organizatori joprojām nezina, vai līdzjutēji varēs apmeklēt spēles pasaules čempionātā," ziņots IIHF tīmekļa vietnē.

Sarunas beigās Kariņš uzsvēra, ka Latvijas valdība respektēs IIHF Padomes lēmumu par pasaules čempionātu, ziņo pasaules hokeja virsorganizācija.

2021.gada pasaules čempionātu rīko Minska kopā ar Rīgu, bet turnīra izšķirošās fāzes spēles paredzētas tieši Baltkrievijas galvaspilsētā.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.