Pavļuts: Jauno VARAM ministra kandidātu varētu izvirzīt jau nākamnedēļ

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts
"Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidatūru varētu izvirzīt nākamās nedēļas pirmajā pusē, intervijā Latvijas Radio sacīja "Attīstībai/Par!" (AP) ietilpstošās partijas "Kustība "Par!"" ("Par!") priekšsēdētājs, AP Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Viņš skaidroja, ka ir gatavība izvirzīt kandidātu iespējami ātri. Labākais redzējums ir, ka tas varētu notikt nākamās nedēļas pirmajā pusē.

Pavļuts uzsvēra, ka šis jautājums ir jāizrunā partiju apvienībā, kā arī partiju apvienībā ietilpstošo politisko spēku valdēs.

Viņš uzsvēra, ka konkrētus uzvārdus tagad nevar nosaukt.

"Katrā ziņā, lieki nekavēsimies," viņš solīja.

Pavļuts arī aicināja līdzšinējā ministra Jura Pūces (AP), kurš ir AP ietilpstošās partijas "Latvijas attīstībai" priekšsēdētājs, demisiju skatīt pilnīgi atdalīti no jautājuma par valdības stabilitāti. Pēc viņa domām, šim notikumam nevajadzētu atstāt nekādu ietekmi uz to. "Diezgan droši varu apgalvot, ka tam, kas ir noticis, nav nekāda tieša sakara ar valdības stabilitāti. (..) Uzskatu, ka valdība ir strādāt spējīga," viņš norādīja.

Pavļuts arī pastāstīja, ka politiķi esot diezgan vienkārši pašvaldībā noskaidrojuši patiesību par to, vai Pūce izmantojis Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi. Tad sapulcējusies AP valde, runāts gan tās ietvaros, gan ar Pūci, un sarunu lēmums bija, ka Pūcem ir jāatkāpjas.

Pavļuts norādīja, ka AP nevar atļauties šādu rīcību un ar savu reakciju uz šiem notikumiem ir jārāda, ka tā spēj īstenot "citu politiku".

Vaicāts, vai šis ir vienīgais iemesls, kādēļ Pūce atkāpies, Pavļuts mudināja šajā gadījumā nespekulēt, uzsverot, ka šī ir konkrēta reakcija uz to, ko Pūce ir pateicis. Pavļuts akcentēja, ka šis nav veids, kā kārtot kaut kādas savstarpējās attiecības, ja kādam kaut kas tiešām ir sakrājies.

Viņš atklāja, ka šorīt plkst. 8 notiks apvienības ārkārtas valdes sēde, kurā runās par tālāko rīcību.

Kā vēstīts, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amats ir vakants no šodienas, jo vakar par atkāpšanos no tā paziņoja līdzšinējais ministrs Pūce un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) Pūces demisiju bez kavēšanās pieņēma, aicinot AP uz šo posteni virzīt jaunu kandidātu.

Pūce no ministra amata nolēma atkāpties pēc tam, kad publiski sameloja, ka nav izmantojis vai nopietni lūdzis partijas biedriem sarūpēt viņam Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Pūces bijušais partijas biedrs Māris Mičerevskis paziņoja, ka Pūce viņam prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi, taču Pūce taisnojās, ka tas esot bijis tikai joks.

Nākamajā dienā Pūce tomēr atzina, ka tas nav bijis joks, un ka viņš ir samelojis un tādā veidā pieļāvis kļūdu, par kuru viņam tagad kauns.

"Es par savu rīcību patiesi atvainojos un to no sirds nožēloju. Es esmu kļūdījies Rīgas pašvaldības autostāvvietu jautājumā, esmu patiesi izdarījis ļoti neveiksmīgu izvēli. Es esmu maldinājis savus kolēģus un Latvijas sabiedrību," pauda Pūce, paziņojot par atkāpšanos no ministra amata.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu