Pk 15.01.2021.

Viņķele atklāj, kurā brīdī Covid-19 pacientu stacionēšanai tiktu izmantota Ķīpsalas halle

Veselības ministre Ilze Viņķele

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vietas, kas nav ārstniecības iestādes, Covid-19 pacientu stacionēšanai Latvijā tiktu izmantotas gadījumā, ja būtu izsmelta slimnīcu kapacitāte un kopējais hospitalizējamo pacientu skaits sasniegtu tūkstošus, aģentūrai LETA atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Vaicāta par neseno ieceri izmantot Ķīpsalas halli Covid-19 pacientu stacionēšanai, ja parādīsies tāda nepieciešamība, ministre atzīmēja, ka šis priekšlikums nāca no halles īpašniekiem. "Tā nebija gluži mūsu iniciatīva," piebilda politiķe, vienlaikus paužot pateicību tiem uzņēmējiem, kas sniedz un piedāvā dažāda veida atbalstu, kas ir vajadzīgs gan tagad, gan nākotnē.

"Savukārt, ja man jāatbild, pie kādiem skaitļiem šāda nepieciešamība būtu vajadzīga, tad noteikti runa būtu par tūkstošiem pacientu. Ja slimnīcās būtu vairāk nekā 1000 vai 2000 Covid-19 pacientu, būtu jāskatās pēc papildu jaudām," skaidroja ministre.

2

Viņa tostarp piebilda, ka ir būtiski apzināties, ka galējais risinājums, pirmkārt, būtu nevis gultas pārcelt uz Ķīpsalas vai kādu citu halli, bet vispirms izmantot visu, ko var izmantot slimnīcās.

Tāpat Viņķele pauda, ka pie šādas ekstrēmas situācijas, kuru ir piedzīvojušas daudzas Eiropas valstis, tas nozīmētu ļoti radikālu plānveida pakalpojumu ierobežojumu ieviešanu, ko politiķe nekādā gadījumā nevēlētos pieļaut. Vienlaikus, tas, ka ir kāda telpa, kas ir vairāk vai mazāk piemērota pacientu izguldīšanai, neatrisina personāla problēmu, uzsvēra Viņķele.

"Tādēļ, apzinoties, cik tas būtu dramatiski un sarežģīti, es varu tikai vēlreiz un vēlreiz šo atgādināt kā argumentu sabiedrībai, lai mēs ievērojam šos drošības pasākumus un ierobežojumus, lai mums nav jāpārbauda, vai mēs varam vai nevaram īstenot scenāriju ar hospitāli Ķīpsalas hallē," rezumēja ministre.

Viņķele iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka Covid-19 pacientu gultasvietu robeža, pie kuras nav būtiski jāierobežo plānveida veselības aprūpes pasākumi, ir starp 450 līdz maksimums 500 gultām.

Aktuālākās ziņas