"Mogo"/LSPA hokejisti ar Šilovu vārtos pieveic "Liepāju"

"Mogo"/LSPA hokejisti
"Mogo"/LSPA hokejisti Foto: Guntis Lazdāns

"Mogo"/LSPA komanda svētdien svinēja uzvaru "Optibet" Hokeja līgas (OHL) turnīra tabulas augšgala komandu duelī.

"Mogo"/LSPA savā laukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja "Liepāju", vēju pilsētas vienību uzvarot pirmo reizi sezonā.

Mājiniekus vadībā izvirzīja Miks Lipsbergs, kurš pirmā perioda priekšpēdējā sekundē pielaboja Kārļa Čukstes metienu hokejistu burzmā. Otrās trešdaļas trešajā minūtē Elvis Kaimiņš dubultoja mājinieku pārsvaru, bet trešā perioda septītajā minūtē Artūrs Mickevičs vienus vārtus atguva.

Pamatlaika pēdējā minūtē "Mogo"/LSPA guva vēl divus vārtus un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Vispirms ripu tukšos vārtos raidīja Lauris Rancevs, bet 17 sekundes vēlāk pretinieku vārtsargu Māri Jučeru pārspēja Čukste.

Uzvarētājiem par labāko tika atzīts vārtsargs Artūrs Šilovs, kurš svētdien debitēja "Mogo"/LSPA rindās. Tā kā Covid-19 ierobežojumu dēļ nevar spēlēt nepilngadīgiem spēlētājiem bagātā Hokeja skolas "Rīga" komanda, tad Šilovs izīrēts "Mogo"/LSPA vienībai. Pretiniekiem labākā spēlētāja gods tika Linardam Mazuram-Mago.

"Mogo"/LSPA pa pretinieku vārtiem meta 35 reizes, bet "Liepāja" - 26 reizes.

Turnīra tabulas vadībā ar 23 punktiem 13 mačos ir "Olimp"/"Venta 2002", kurai ar 17 punktiem 13 spēlēs seko "Liepāja". Vadošo trijnieku ar 15 punktiem 12 mačos noslēdz "Mogo"/LSPA, kurai ar desmit punktiem septiņos dueļos seko "Zemgale"/LLU. Deviņi punkti 13 spēlēs ir "Prizma"/IHS, sešus punktus deviņos mačos iekrājusi Hokeja skola "Rīga", bet "Dinaburga" deviņos dueļos tikusi pie diviem punktiem.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepājas".

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.