VIDEO ⟩ VID skaidro, kāpēc sistēmā nevar atzīmēt prognozētā neapliekamā minimuma nepiemērošanu

VID ēka

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šonedēļ sociālajos tīklos vairāki cilvēki publicēja ierakstus, norādot, ka no viņu Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) profiliem pazudis iepriekš ieliktais ķeksītis pie uzstādījuma nepiemērot prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Situāciju skaidro raidījums "Bez Tabu". 

Daži cilvēki norādīja, ka sistēma viņiem neļauj ielikt ķeksīti pie šī uzstādījuma.

Kā informē Valsts ieņēmuma dienesta (VID) pārstāvis Mārtiņš Kalniņš, VID šobrīd sistēmā veic vairākus uzlabojumus. Pašā sistēmā nodokļu maksātāju informācija ir saglabāta nemainīga, "tāpēc iedzīvotājiem nevajadzētu uztraukties un pašiem veikt kādas korekcijas".

"Sistēmas uzlabošanas laikā daļai lietotāju algas nodokļu grāmatiņas dati var neatspoguļoties korekti, piemēram, var nebūt redzama iepriekš veiktā atzīme par prognozētā mēneša neapliekamā minimuma piemērošanu," tā Kalniņš, piemetinot, ka speciālisti strādā, lai nepilnības novērstu.

Jautājumu gadījumā lietotāji var sazināties ar VID vai nu EDS vai pa telefonu. Tāpat lietotāji aicināti pievērst uzmanību informācijai, kas izvietota VID EDS galvenās lapas labajā malā.

Video: Raidījuma "Bez Tabu" sižets