T 20.01.2021.

Viņķele atklāj, kur prioritāri nodrošinātu epidemioloģisko izmeklēšanu pārlieku lielas Covid-19 izplatības gadījumā

Veselības ministre Ilze Viņķele.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pārlieku lielas Covid-19 izplatības gadījumā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) prioritāri nodrošinātu epidemioloģisko izmeklēšanu sabiedrības veselībai un drošībai būtiskos un kritiskos infrastruktūras objektos, aģentūrai LETA skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa norādīja, ka SPKC epidemioloģisko izmeklēšanu veiks neatkarīgi no atklāto Covid-19 gadījumu skaita apmēra. Tas nozīmē, ka pie pārlieku liela Covid-19 gadījumu skaita SPKC izmeklēšana prioritāri notiktu vietās, kas ir nozīmīgas sabiedrības veselībai un drošībai, kā arī tur, kur inficēšanās var atstāt vislielāko multiplicējošo iespaidu sabiedrībai.

"Tās ir ārstniecības iestādes, sociālās aprūpes centri, policija, armija, slēgtas iestādes kā cietumi, kā arī izglītības iestādes," skaidroja ministre.

Tāpat politiķe atzīmēja, ka, "ja tie skaitļi būs tik lieli, ka vairs nav iespējams un nav arī jēgas izsekot katram individuāli, tad SPKC pienākumos jebkurā gadījumā paliks epidemioloģiskā izmeklēšana ārstniecības iestādēs un citviet".

Pēc viņas sacītā, tādā gadījumā, vadoties pēc citu valstu pieredzes, varētu potenciāli izstrādāt rīcības algoritmu, proti, soļus, kas pašiem inficētajiem ir jāveic, tostarp apzinot savus tuviniekus.

Jau ziņots, ka sakarā ar pieaugošo Covid-19 gadījumu skaitu SPKC iepriekš tika piešķirts papildu finansējums, tostarp ar mērķi izveidot papildu nodaļu.

Aktuālākās ziņas