Mičerevska apgalvojumu par "Latvijas attīstībai" ziedojumiem KNAB skaidros padziļināti (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis nodod balsi Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās jaunā domes sasaukuma pirmās sēdes laikā.
Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis nodod balsi Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās jaunā domes sasaukuma pirmās sēdes laikā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veiks "padziļinātu apstākļu noskaidrošanu" par Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska paziņojumu, ka partijai "Latvijas attīstībai" (LA) ziedotā nauda ir nākusi no sponsoriem.

KNAB aktīvi seko līdzi visa veida publiskajai informācijai sociālajos tīklos un nepieciešamības gadījumā reaģē. Birojā aģentūrai LETA apliecināja, ka tas ir pievērsis uzmanību Mičerevska izteikumiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" un veiks padziļinātu apstākļu noskaidrošanu.

Birojā gan neminēja vai skaidrošana notiks resoriskajā pārbaudē vai kriminālprocesā.

Turpinot vēstīt par notiekošo LA, ko pats pametis, tajā viļoties, Mičerevskis aizvadītajā sestdienā "Twitter" apgalvoja, ka LA ziedotā nauda sākotnēji ir nākusi no sponsoriem, kas savukārt sadalīta biedriem ziedojumu veikšanai.

Mičerevskis arī apgalvo, ka daļu sponsoru naudas paturot LA valdes loceklis Edgars Jaunups, taču "pārējie", ieskaitot viņu pašu, gan tā nedarot.

Mičerevskis sestdien aģentūrai LETA pauda, ka līdz nākamajai nedēļai atturēsies no papildu komentāriem par minēto. Jautāts, vai par šo informāciju viņš ir vērsies KNAB, Mičerevskis norādīja, ka minēto nevar ne apstiprināt, ne noliegt.

KNAB jau sestdien "Twitter" šovakar izplatīja atgādinājumu, ka politisko partiju apvienību nelikumīgas finansēšanas atbalstītāji un starpnieki var tikt atbrīvoti no kriminālatbildības, ja šīs personas par pretlikumībām labprātīgi ziņo un sadarbojas ar KNAB.

KNAB informācija liecina, ka LA šogad saņēmusi ziedojumus 54 855 eiro apmērā.

Mičerevskis nesen paziņoja, ka nolēmis izstāties no LA. KNAB datubāzē pieejama informācija arī par viņa veiktajiem ziedojumiem. Viņš partiju apvienībai "Attīstībai/Par!", kurā ietilpst arī LA, ziedojis kopumā 105 eiro, no tiem 90 eiro 2018. gadā un 15 eiro šogad. Savukārt "Kustībai Par!", kas arī ir AP biedre, ziedojumos 2018. gadā pārskaitījis 100 eiro.

Dāsnākas summas viņš atvēlējis biedru naudās, proti, LA viņš septiņās reizēs laikā no 2017. līdz 2020. gadam kopumā pārskaitījis 8512 eiro. No tiem 2000 eiro iemaksāti šogad.

LETA arī ziņoja, ka KNAB resoriskajā pārbaudē izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par nu jau demisionējušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP), iespējams, prettiesisku SIA "Rīgas satiksme" autostāvvietas caurlaides izmantošanu. Par šādu, iespējams, likumpārkāpumu, nesen publiski paziņoja Mičerevskis.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu