Pk 15.01.2021.

Premjera parlamentārā sekretāre cer, nebūs jālemj par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām

Tukšā mācību klase. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Cerams, nenonāksim līdz lemšanai par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām, pirmdien Saeimas Budžeta komisijā atzina Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV).

Komentējot deputātu paustās bažas par iespējamu pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām, Siliņa uzsvēra, ka patlaban par šo jautājumu nevar spriest, jo lēmums par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām nav pieņemts.

"Šis ir viens no pēdējiem bastioniem, ko negribējās ierobežot, jo tas automātiski radītu lielus izaicinājumus darba vietām - strādājošajiem nebūtu, kur atstāt bērnus, tādējādi nāktos strādāt attālināti," skaidroja premjera parlamentārā sekretāre, piebilstot, ka pilnīga pāreja uz attālinātajām mācībām ir viens no "vistālākajiem scenārijiem" gadījumā, ja valstī pieaug ar Covid-19 inficēto skaits.

Siliņa informēja, ka pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām varētu pārrunāt rīt, 17. novembrī, gaidāmajā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē, vienlaikus viņa pauda cerību, ka nebūs jānonāk līdz konkrētam lēmumam.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda, ka, cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām.

Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību.

Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas.

Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īsteno saraustītu pieeju, kad ik pa mirklim pielabo ierobežojumus, bet, ja nebūšot citu iespēju, tad nekas cits neatlikšot.

Aktuālākās ziņas