Jauna informācija par zīdaiņa slepkavību Ezerniekos

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Pēdējo dienu laikā Ezernieku iedzīvotāju prātus nepamet šokējošais noziegums, kurā nogalināts nepilnu gadu vecais puisēns. Vēl šausminošāku šo notikumu padara fakts, ka izdarītajā tiek vainota nogalinātā zīdaiņa māte, kāda 22 gadus veca vietējā iedzīvotāja, stāsta TV3 raidījums "Degpunktā".

Vienīgais par to uzdrošinās runāt aizdomās turētajai kaimiņos dzīvojošais Māris.

"Es vēl joprojām esmu šokā. Es pat iedomāties nevarēju, ka māte var nogalināt pati savu bērnu. Viņai bija tādas domas, ka varētu no bērna tikt vaļā, bet viņa runāja par bērnunamu. Bet, ka tas varētu aiziet līdz kam tādam… Man tas ir negaidīti," stāsta kaimiņš.

Vīrietis atceras, ka 11. novembra vakarā redzējis mājas pagalmā vairākus auto un piefiksējis neredzēti lielu rosību, taču nav nojautis, ka tie ir kriminālpolicisti, kuri šeit ieradušies, jo saņēmuši ziņu par zīdaiņa slepkavību. Vietējie mēļo, ka neilgi pirms tam sieviete pati piezvanījusi savai labākajai draudzenei un pastāstījusi par slepkavību, savukārt draudzene nekavējoties iesaistījusi policiju.

"Sanāk, ka viņa nogalināja bērnu mājās, ielika viņu ratiņos un aizveda, cik dzirdēju, tur aiz bērnudārza. Kaut kur mežā, kaut kādā bedrē iemeta un apraka," stāsta kaimiņš.

Jaunajam vīrietim, kurš dzīvojis aiz sienas slepkavībā vainotajai sievietei un viņas bērniņam, ir arī versija par to, kāpēc sieviete izšķīrusies par šādu soli.

"Viņa žēlojās par to, ka bērns traucē viņas privātajai dzīvei. Pie viņas brauca ļoti daudz puišu. Bija pat tā, ka vienā dienā divi, trīs puiši pat. Tā bija… Bija redzams, ka viņa pret bērniņu izturas ļoti vēsi. Negribēja ar viņu krāmēties. Tas bija redzams. Bija pat tā, kad viņa pie mums ciemojās, ka es viņu salamāju, ka bērns ož, ka vajag bērnu nomazgāt," stāsta vīrietis.

Šobrīd sieviete ir apcietināta un pret viņu ir ierosināts kriminālprocess par bezpalīdzīgas personas slepkavību. Par to draud mūža ieslodzījums vai desmitgades aiz restēm. Vietējie policisti norāda, ka sieviete jau atzinusies izdarītajā, taču izmeklēšana šobrīd vēl turpinās. Tāpat ir jānoskaidro, vai aizdomās turētā ir pie pilna prāta.

"Tur tā lieta, saprotiet, viņa savas darbības adekvāti un īpaši paskaidrot nevar. Līdz ar to mēs arī sakām, ka būs nozīmētas tiesu psihiatriskās ekspertīzes, kas arī dos kvalifikāciju viņas darbībām. Vai viņa apzinājās, vai ne. Vai viņa ir psihiski slima, vai ne. Uz pirmo acu skatu ir adekvāta sieviete," stāsta Valsts policijas Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Artūrs Plinta.

Video: "Degpunktā" sižets

Aktuālākās ziņas